Formula E chce v tejto sezóne rekordných 15 pretekov! Je to reálne?

Stoffel Vandoorne
foto: Formula E

Formula E chce v aktuálnej sezóne rekordných pätnásť pretekov, tvrdí to spoluzakladateľ série Alberto Longo. Španiel pre Autosport potvrdil aj to, že si je istý návratom fanúšikov na tribúny.

Tieto slová sa trochu líšia od toho, čo povedal šéf série Jamie Reigle, ktorý vyzdvihoval zodpovednosť a bol opatrnejší pri stanovovaní cieľov. Prvá časť kalendára, ktorú sme spoznali tento týždeň, obsahuje osem pretekov. Do stanovenej pätnástky chýba ešte sedem podujatí, čo nie je úplne nereálne. Avšak, situácia okolo pandémie snahu vedenia série výrazne sťažuje.

Pätnásť pretekov by znamenalo nový rekord pre Formulu E. A práve o ten ide. Elektrický šampionát čaká prvý ročník so štatútom majstrovstiev sveta a nejaký ten rekord je z marketingového hľadiska určite vítaný. Zatiaľ najviac E-Prix, trinásť, priniesla sezóna 2018/2019.

„Máme veľmi agresívny, optimistický cieľ absolvovať počas tejto sezóny pätnásť pretekov. Toto je ročník, počas ktorého prinesieme najviac pretekov v našej doterajšej histórii. To je vzhľadom na pandémiu veľmi náročné, viete si to predstaviť,“ prezradil Longo, ktorý je zástupcom šéfa šampionátu.

Formula E predstavila upravený kalendár, pribudli Valencia a Marrákeš, vypadli Paríž a Soul

Z pôvodného kalendára vypadol Paríž, ktorý sa tento rok neuskutoční. Otázna je však situácia v súvislosti s mestami, s ktorými sa počíta, ale ktoré sa zatiaľ nenachádzajú v kalendári prvej časti sezóny. Ide o Londýn, New York, Berlín, Mexiko City, čínske San-ja, či juhokórejský Soul. Posledné dve menované lokality by mohli za istých okolností ukončiť nastávajúcu sezónu. Otázny je Rím, ktorý by mohol byť v prípade problémov nahradeným neďalekým okruhom Vallelunga.

Ako to bude s divákmi?

Zatiaľ zo všetkých strán počúvame o pretekoch bez účasti fanúšikov. Longo vysvetľuje zámer šampionátu. „V tomto novom kalendári vidíte niekoľko prekvapení, ako napríklad Marrákeš. Tieto prekvapenia spočívajú v tom, že preteky, ktoré nie sú v kalendári, tam nie sú preto, lebo by nám v zásade neumožňovali účasť verejnosti. Pri pretekoch v kalendári sme si istí účasťou verejnosti. Toto je kľúčový faktor a kľúčový element pri našom rozhodovaní.“

„Samozrejme, že nemáme potvrdenie o hostení verejnosti na ktoromkoľvek z týchto podujatí, kým sa daný termín nepriblíži. Ale v zásade sa všetci zhodli, že pri všetkých opatreniach, ktoré zavedieme, bude z ich strany verejnosť vítaná,“ dodal jeden z lídrov Formuly E.

Ak prekonáme tieto časy, môžeme sa tešiť na nové mestá v kalendári, tvrdí šéf Formuly E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *