Formula E chce zastávky v boxoch s rýchlym nabíjaním batérií

foto: © FIA Formula E

Formula E si ponechá autá druhej generácie o rok dlhšie oproti vopred avizovaným plánom a zvažuje zastávky v boxoch. Informuje o tom Autosport.

O tejto možnosti sme už informovali, teraz prichádza potvrdzujúca správa z ďalšej strany. Pôvodne sa plánovalo, že monoposty Gen2 budú v akcii počas troch edícií, teda do konca ročníka 2020/21. Po predĺžení ich životnosti ich na trati budeme vídať až do konca sezóny 2021/22.

Šéf série Alejandro Agag potvrdil, že za odkladom nástupu vozidiel Gen3 je potrebné hľadať aj názor konštruktérov. „V skutočnosti na tom nezáleží. Je to na nich, aby propagovali svoju prácu. Možno spravíme to isté, čo sme urobili pri prvej generácii. Na vozidlách Gen2 by sme mohli mať v rokoch 2020 až 2022 nový aerodynamický balík. V siedmej sezóne zrejme uvidíte novú podobu auta. Pôjde však o to isté vozidlo, ktoré bude už dva roky staré. Potom príde Gen3.“

foto: © FIA Formula E

Monoposty Gen2 na svoju ostrú premiéru v Rijáde ešte len čakajú, no v zákulisí sa už vo veľkom rokuje o vozidlách tretej generácie. „Boli tu isté rozhovory, ale naozaj veľmi všeobecné. Na Gen3 mám vlastný pohľad. Chcel by som autá s ľahšími batériami, ultra rýchlym nabíjaním a chcem vidieť dve zastávky v boxoch. Príde vyšší výkon, alebo taký istý, ale s o sto kilogramov ľahšou batériou. Výkon tak pôjde hore.“

„Zastávky v boxoch by mohli trvať minútu. Za ten čas by sa batéria bleskovo nabila. Kto by to zvládol rýchlejšie, mal by výhodu. Neviem, či sa to takto skončí. My rozhodujeme o komerčných záležitostiach, FIA rieši technickú a športovú stránku. Takže ona má posledné slovo. Úzko spolupracujeme a radi by sme šli týmto smerom,“ dodal Španiel.

Mohlo by vás zaujímať

Formula E: Uvidíme zastávky v boxoch s rýchlym nabíjaním batérie na štýl tankovania v F1?