Formula E chce zostať na mestských okruhoch

Maximilian Günther
foto: Formula E

Formula E sa chce držať nastoleného trendu a neplánuje odchod z mestských okruhov, ktoré sú dominantou elektrického kolotoča. Pre e-racing365 to povedal šéf FIA pre okruhové preteky Frédéric Bertrand.

Len pred niekoľkými dňami sme spoznali približné technické parametre vozidla tretej generácie, z čoho vyplýva, že sezóna 2022/2023 prinesie výraznú zmenu. Formula E momentálne jazdí na okruhoch druhej a tretej triedy, medzi ktoré patria dočasné mestské okruhy vybudované priamo v uliciach miest, polodočasné trate ako Marrákeš a klasické okruhy ako v Mexiku.

Podľa Bertranda je budúcnosť šampionátu spojená s mestskými okruhmi. „Mestské preteky sú súčasťou DNA šampionátu a nemôžeme o ne prísť. Myslím si, že aktuálny kompromis je dobrý. Máme tu akurát Rijád, kde je to trochu špeciálne, pretože je to vytvorený systém na mestskej báze. Ďalšou výnimkou je Mexiko, kde sme v meste, ale na ozajstnej trati. Ide o dve, maximálne tri takéto okruhy. Zvyšok sa sústreďuje do centier miest.“

Podľa dostupných informácií sa zvažujú úpravy, ktoré by umožnili rýchlejšie preteky v úzkych a kľukatých uliciach miest.

Je rozhodnuté! Monoposty tretej generácie budú rýchlejšie a ľahšie