Formula E dáva konštruktérom tri termíny pre nástup nových pohonných jednotiek

foto: Formula E

Niektorí konštruktéri sa stále nerozhodli, či vstúpia do sezóny 2021 s novým balíkom, alebo či využijú možný odklad. Informuje o tom The-Race.com.

Medzinárodná automobilová federácia a Formula E sa v priebehu tohto roka v reakcii na aktuálnu pandémiu rozhodli pre úpravy homologizačných pravidiel. Desať konštruktérov malo dve možnosti. Buď do budúcej sezóny vstúpia s balíkom z minulej sezóny a až v ďalšej prídu s novým, alebo sa rozhodnú pre okamžitú zmenu, ktorú nebude možné v ďalšej sezóne upravovať. Všetko má následne vynulovať nástup vozidiel tretej generácie.

Podľa aktualizácie tohto pravidla však majú konštruktéri na výber z viacerých možností. Prvá je totožná s vyššie uvedeným odsekom. Druhá možnosť povoľuje homologizáciu novej pohonnej jednotky a jej využitie od prvých európskych pretekov, ktoré v apríli privíta Rím.

Prvá sezóna so štatútom majstrovstiev sveta prebehne v roku 2021, takto vyzerá predbežný kalendár!

Podľa uvedeného zdroja vraj jestvuje aj tretia možnosť, ktorá by povoľovala nástup nových pohonných jednotiek od piateho európskeho podujatia. To by sa malo týkať Berlína. Aj keď Formula E zverejnila predbežný kalendár, jeho schválenie a možné úpravy prebehnú na októbrovom stretnutí Svetovej motoristickej rady.

Tento pozmenený systém umožňuje tímom ďalšie testovanie. Mnohé značky sa ešte nerozhodli, ktorú z možností uprednostnia. Na tímy teraz čakajú nárazové testy, testy pohonných jednotiek a ďalších aktualizácií.

PODCAST: Čo sa po sezóne deje vo Formule E? Hamilton skúsi šťastie v Extreme E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *