Formula E: DiCaprio, Branson, Prost…

Premiérový ročník Formuly E absolvuje desať tímov, každý z nich s dvojicou pilotov. Najslávnejším majiteľom spomedzi všetkých je hollywoodsky herec Leonard DiCaprio, ktorý šéfuje tímu Venturi. „Práve on stelesňuje naše hodnoty najlepšie,“ povedal pre Welt Alejandro Agag. „To, že so sebou prináša aj niečo vznešené je ešte lepšie. Ďalšími prominentnými majiteľmi sú Richard Branson z tímu Virgin a Alain Prost, ktorý povedie stajňu e.dams-Renault.

Na štart pretekov sa postaví dvadsať monopostov, ďalších dvadsať vozidiel bude čakať na výmenu v garáži. Počas predsezónnych testov na okruhu Donington Park sa najviac darilo Sébastienovi Buemimu zo stajne e.dams-Renault. „Formula E je kompletne iná. K dispozícii máme oveľa menej energie. Tieto autá majú takisto menšiu priľnavosť. K tomu všetkému sú ešte aj ťažšie. Ale aj napriek tomu sú zábavné.“

Švajčiar nie je jediným pilotom na štartovom rošte so skúsenosťami z F1. V poli sa nachádzajú aj Nick Heidfeld, Karun Čandhok, Bruno Senna, Jarno Trulli, Takuma Sato či Jaime Alguersuari. Okrem toho v akcii uvidíme aj dve ženy – Katharine Leggeovú a Michelu Cerrutiovú.

Zdroj: Welt, FIA

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *