Formula E dnes predstavila okruh v Rijáde i nového oficiálneho partnera

foto: © FIA Formula E

Formula E dnes predstavila podobu trate v Rijáde, na ktorej sa 15. decembra začne dlho očakávaná piata sezóna. Vedenie elektrického šampionátu navyše oznámilo dlhoročnú spoluprácu so saudskoarabskou leteckou spoločnosťou SAUDIA, ktorá bude nielen titulným sponzorom pretekov v Rijáde, ale aj oficiálnym leteckým partnerom celej série.

K oficiálnemu ohláseniu spolupráce a odhaleniu trate došlo dnes priamo v Rijáde. Zúčastnili sa na ňom poprední predstavitelia Saudskej Arábie, aerolínií SAUDIA a pochopiteľne nechýbal zakladateľ a šéf série Alejandro Agag. Španiela sprevádzali zástupcovia tímu Venturi, konkrétne šéfka stajne Susie Wolffová a pilot tímu Felipe Massa, ktorý sa v predvádzacom vozidle šampionátu postaral o demo jazdu. Logo spoločnosti SAUDIA je viditeľné na nose a zadnej časti vozidla.

„Je fantastické, že sa spoločnosť SAUDIA pripája k Formule E ako oficiálny letecký parter ešte pred vôbec prvými preteky v Saudskej Arábii a debutom elektrického šampionátu na Blízkom východe. Toto partnerstvo dokazuje potrebu Formuly E na svetovej úrovni. Som hrdý, že môžem spoločnosť SAUDIA privítať v rodine Formuly E,“ nechal sa počuť Agag.

Trať

Okruh v Rijáde spája históriu so súčasnosťou. Preteky v starovekom prostredí prebehnú na trati s dĺžkou 2,495 km. Jazdci sa budú musieť vyrovnať s 21 zákrutami v historickom meste a následne aj priamo v centre obvodu, kde sa nachádza štartová/cieľová rovinka. Trať ešte musí byť schválená zo strany FIA.

foto: © FIA Formula E