Formula E dokáže byť vzrušujúca i frustrujúca, priznáva nováčik de Vries

Nyck de Vries
foto: Formula E

Nyck de Vries je vo farbách Mercedesu jedným z nováčikov aktuálnej sezóny Formuly E a už v úvodných troch pretekoch ukázal, že nie je len do počtu.

Úradujúci šampión Formuly 2 sa stal v novom tíme Mercedes-Benz EQ tímovým kolegom skúsenejšieho Stoffela Vandoorna. Pre 24-ročného Holanďana sa dobrodružstvo menom Formula E začalo už v roku 2014. Práve vtedy ho totiž oslovil konštruktér vozidiel, spoločnosť Spark, vtedy ešte s pripravovaným vozidlom prvej generácie, ktoré mal testovať. Vďaka tejto skúsenosti de Vries lepšie spoznal elektrický monopost a ako sa napokon ukázalo, pootvoril si dvere do šampionátu.

Od tej doby prešlo veľa času a po zisku titulu vo Formule 2 sa rozhodol pre Formulu E. Prvé skúsenosti s vozidlom neboli bezproblémové. „Bolo to extrémne náročné. Rozdiely medzi autom Formuly 2 a Formulou E sú obrovské. Motor, prítlak, pneumatiky, trate – je to úplne iný pocit. Rovnaké nie sú ani preteky a ich koncept.“

„Zatiaľ nie som v najlepšej forme. Som nováčik a stále sa mám čo učiť. Vždy sú tu veci, ktoré potrebujete zlepšiť. Určite sa môžem zlepšiť v kontrole nad pretekmi. Formula E je vzrušujúca, ale dokáže byť aj frustrujúca,“ dodal 24-ročný de Vries, ktorý je v priebežnom poradí na solídnom jedenástom mieste.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *