Formula E hlási pre budúci ročník silný kalendár, potvrdená je Monako E-Prix

foto: Formula E

Formula vstúpi začiatkom budúcej sezóny do novej kapitoly, pretože to bude prvý ročník so štatútom majstrovstiev sveta. O to dôležitejšia je podoba kalendára, ktorá však môže byť limitovaná aktuálnou pandémiou.

Počas týždňa zverejnil Monacký automobilový klub, že štvrté monacké preteky Formuly E sa uskutočnia  8. mája 2021. Tamojší rezidenti sa môžu tešiť na veľmi rušné obdobie, pretože koncom apríla je na programe veľká cena historických vozidiel a dva týždne po E-Prix prebehne Veľká cena Monaka F1. Zatiaľ nie je zrejmé, či sa monoposty Formuly E ukážu na doterajšej, kratšej verzii okruhu, alebo či využijú plný okruh. Za druhú možnosť by hlasovala veľká väčšina pilotov a osobností z prostredia série.

Zakladateľ a predseda série, Alejandro Agag, v rozhovore pre e-formel.de prezradil, že podobu kalendára by sme mali spoznať v priebehu mesiaca. „Momentálne pracujeme na siedmej sezóne tak, ako keby už COVID-19 nepredstavoval problém. V to všetci dúfame. Budeme mať silný kalendár a čoskoro ho zverejníme. Spravíme tak dokonca pred koncom šiestej sezóny, čo je, samozrejme, trochu bláznivé.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *