Formula E hlási rekordné tržby a nárast diváckeho záujmu

foto: © FIA Formula E

Formula E hlási pozitívne čísla po piatej sezóne, ktorá sa skončila v polovici júla. Podľa dostupných dát až 72 percent všetkých divákov spadá pod vekovú hranicu 35 rokov. To spĺňa zámer šampionátu, ktorým je osloviť predovšetkým mladé publikum.

Nárast diváckeho záujmu súvisí aj s finančným ziskom, ktorý predstavuje rekord na úrovni 200 miliónov eur. To je v porovnaní s minuloročnými číslami 50-percentný nárast príjmov. Formula E sa môže tešiť neustálemu rastu divákov, návštevníkov a záujemcov.

Celkový počet sledovateľov šampionátu stúpol v porovnaní s predošlou sezónou o 212 percent. Na sociálnych sieťach sa počet fanúšikov a odberateľov viac než zdvojnásobil. Videá z dielne Formuly E si pozrelo o 61 percent viac ľudí než vlani a celkové číslo pozretí dosiahlo hranicu 850 miliónov.

Vlaňajšie preteky si priamo na tribúnach pozrelo viac než 400 tisíc divákov. Neustály rast pokračuje aj pri televíznych obrazovkách. Piatu sezónu sledovalo o 24 percent viac divákov než vlani a trinásť E-Prix uplynulého ročníka videlo na celom svete 411 miliónov divákov.

„Je neuveriteľne pozitívne vidieť takýto výrazný nárast a záujem mladých fanúšikov. Rovnako ako autá novej generácie, aj rýchlosť rastu je rýchlejšia a rýchlejšia. Progres, aký sme dosiahli za taký krátky čas, nás teší a odzrkadľuje sa na rekordných príjmoch. Prvýkrát sme sa dostali cez hranicu 200 miliónov eur,“ zhodnotil zakladateľ a predseda šampionátu Alejandro Agag.