Formula E je nesmierne vyrovnaná, podľa de Vriesa to však dosahuje umelo

Nyck de Vries
foto: Daimler

Pilot Mercedesu Nyck de Vries skritizoval kvalifikačný formát Formuly E, ktorý podľa neho prináša umelé výsledky. Holanďan to povedal počas víkendu v New Yorku pre Motorsport.com.

De Vries vyhral úvodné preteky sezóny v Rijáde a prvé podujatie vo Valencii. Bol lídrom šampionátu, ale po prvých pretekoch v New Yorku je až siedmy. V posledných piatich E-Prix nazbieral len dva body. Nie je to len problém tohto pilota, ale aj jeho kolegu Stoffela Vandoorna. Mercedes sa v posledných pretekoch trápi a nemá dostatočnú rýchlosť.

Včera skončil trinásty, pre Motorsport.com povedal: „Je to len súbor nepriaznivých situácii zapríčinených touto hrou. Samozrejme, že robíme chyby a sme za ne zodpovední. Ale najväčším problémom je kvalifikačný formát. Keď ste v prvej skupine, tak je vaším najlepším možným štartovým miestom jedenáste okno. Za normálnych okolností je veľmi náročné dostať sa čo i len do prvej desiatky.“

Kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva: New York sa stal v sobotu korisťou Günthera (Video)

 

„Zrazu ste na konci poľa v celom tom chaose. Mám za sebou troje takýchto pretekov, čo môžete robiť? Samozrejme, že máme vlastnú zodpovednosť a ako tím sa musíme neustále zlepšovať. Ale nemyslím si, že tu ide nevyhnutne o chybu na našej strane. Je to jednoducho súčasť hry,“ pokračuje de Vries.

Holanďan, ktorý vo farbách Mercedesu zažíva druhú sezónu vo Formule E vyzdvihol vyrovnanosť vo výsledkoch, ale zároveň skritizoval spôsob, akým táto vyrovnanosť vzniká. „Ak sa pozriete na priebežné poradie, takmer dvanásť jazdcov delí devätnásť bodov. Môžete tvrdiť, že je to vzrušujúce, ale z môjho pohľadu je to umelé.“

Nyck de Vries
foto: Daimler

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *