Formula E je o krok bližšie k návratu do Kanady, Vancouver súhlasí s pretekmi

 

Mestská rada v kanadskom Vancouveri odsúhlasila partnerstvo s kanadským promotérom, ktorý chce na budúci rok v júli hostiť E-Prix.

Predpokladaným dejiskom je oblasť False Creek, ktorá oddeľuje centrum mesta od jeho zvyšných častí. Ak by tieto zámery vyšli, tak by sa elektrický šampionát vrátil do Kanady prvýkrát od dvojitej Montreal E-Prix v roku 2017.

Promotérom pretekov je One Stop Strategy Group, ktorá mala prsty aj vo švajčiarskej Bern E-Prix spred dvoch rokov. Preteky Formuly E by podľa zverejnených dokumentov mali byť súčasťou dvojdňovej Konferencie kreatívneho priemyslu zameraného na klímu a udržateľnosť. Mesto od tohto podujatia očakáva ekonomické benefity a podporu zdecimovaného turizmu.

Ako informuje Daily Hive, výkonný riaditeľ série Jamie Reigle letel do Vancouveru hneď po dvojitých pretekoch v Rijáde. Skupina OSS pracuje na pretekoch Formuly E zhruba dva roky a snaží sa o trojročný kontrakt. Kapacita dostupných miest pre fanúšikov sa odhaduje na 56-tisíc miest. Podľa uvedeného zdroja vedenie mesta schválilo navrhovanú podobu trate.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *