Formula E láka čoraz viac pretekárov, tí menia názor

Jean-Éric Vergne
foto: © FIA Formula E

Formula E láka stále čoraz viac pretekárov. Mnohí z nich ju pred časom zatracovali, ale postupom času sa ich názory menia.

Timo Glock je skúsený pretekár, ktorý počas svojej doterajšej kariéry vyskúšal viacero popredných šampionátov vrátane F1. Nemec pred tromi rokmi Formule E príliš nefandil. Považoval ju za pomalú a nudnú. Časy sa však menia a elektrický kolotoč spravil za posledné obdobie veľký krok vpred.

Pre Motorsport-Total.com najnovšie priznal, že ešte stále nový šampionát sleduje. „Zaujíma ma to. Musíme si počkať, akým smerom sa vydá po vstupe všetkých konštruktérov. Bude to veľmi zaujímavé. Možno raz budem mať možnosť vyskúšať a otestovať si auto. Už si viem predstaviť elektromotory v motoršporte. Ľudia hovoria, že ich zvuk je v pohode. Rovnaké je to v F1. Niekto sa prikláňa k motorom V8 niekto V10.

Ešte väčším nadšencom Formuly E je Glockov kolega z BMW Philipp Eng. Rakúšam pre e-formel.de povedal: „Formulu E považujem za skvelú. Technológie sú špičkové, preteky napínavé a vždy sa tam niečo deje. Vo formulovej kategórii som nebol od roku 2009, ale viem si predstaviť, že by som si auto okamžite vyskúšal. Sledoval som obe podujatia v New Yorku a tešil som sa z Alexa Simsa. Má za sebou náročnú sezónu.“

TIP: Sledujte nás na Instagrame