Formula E má náhradu za odložené či zrušené preteky, unikátny okruh vo Valencii

foto: Formula E

Okruh Ricarda Torma vo Valencii je podľa The Race pripravený na organizovanie pretekov, ktoré budú náhradou za odložené alebo zrušené podujatia novej sezóny. Preteky na španielskom okruhu by mali prebehnúť ešte na jar.

Podľa vyššie uvedeného zdroja sa vysokí predstavitelia Formuly E spoločne so športovými zamestnancami zaoberali možnosťou pretekov na okruhu. Malo by ísť o zatiaľ nepoužitú konfiguráciu trate.

Spoluzakladateľ a zástupca šéfa šampionátu Alberto Longo pre The Race potvrdil Valenciu ako oficiálnu náhradu za zrušené preteky. „Vždy to bol náš plán, samozrejme, plán B. Stále sa sústredíme na preteky v srdci miest, ale keď sme zvažovali plán B, tak Valencia bola pre nás vždy úžasným miestom. Vždy s nami zaobchádzali veľmi dobre a z hľadiska termínov sú veľmi flexibilní. Takže, určite, je to pre nás jasná možnosť. Ak sa to udeje, tak to odkomunikujeme v priebehu dvoch alebo troch týždňov.“

Ako informuje spomínaný zdroj, Valencia je voľná aj v čase ohrozených aprílových pretekov v Ríme a Paríži. Práve tieto termíny by mali byť najpravdepodobnejšími z hľadiska pretekov vo Valencii. Podoba trate by mala byť úplne iná od tých, ktoré sme doteraz poznali. Vynechaná by mala byť celá cieľová rovinka, ktorá by mala byť nahradená sekciami zákrut. Má ísť o vôbec prvú takúto konfiguráciu trate.

POTVRDENÉ: Nová sezóna odštartuje koncom februára nočnými pretekmi v Rijáde

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *