Formula E má najlepšie jazdecké zloženie v motošporte, tvrdí budúci nováčik Nick Cassidy

Nick Cassidy
foto: Formula E

Nick Cassidy sa dočká v januári premiéry v pretekoch Formuly E. V tíme Virgin nahradí Sama Birda, ktorý odchádza do Jaguaru. Novozélanďan prezradil mnoho zaujímavých skutočností v rozhovore pre e-formel.de.

Pre našincov je Cassidy pomerne neznámym pretekárom, ale v Japonsku, kde pôsobí v šampionáte Super Formula, je považovaný za hviezdu. A právom. V roku 2018 skončil v konečnom poradí na druhom mieste a vlani sa tešil zo zisku majstrovského titulu. Tento rok pôsobí v Super GT, kde je priebežným lídrom, keďže vyhral zatiaľ jediné preteky sezóny vo Fudži.

Teraz naňho čaká úplne nové dobrodružstvo. „Áno, je to skutočne vzrušujúce. Formulu E sledujem od začiatku, ale nemyslel som si, že by som v nej počas mojej kariéry mohol jazdiť. V Japonsku som toho dosiahol veľmi veľa, ale cítim, že je čas na novú výzvu. Keď sa objavila šanca testovať pre Virgin, vnímal som to ako skutočne veľkú príležitosť. V Marrákeši som mal za sebou výborné testy, ale zmluva nebola podpísaná len na základe môjho výkonu, ale aj vďaka komunikácii a spolupráci s tímom. Cítil som sa v ňom veľmi dobre.“

Virgin predstavil náhradu za Birda, podľa očakávania je to Nick Cassidy

Jedna vec sú testy, druhá preteky. Tímovým kolegom Cassidyho bude talentovaný Robin Frijns. Nahradiť Sama Birda nebude jednoduché. „Voči Samovi prechovávam veľký rešpekt. Vo Formule E odviedol skvelú prácu. Mojím cieľom bude to isté. Formula E bude veľkou výzvou, ktorú nemožno podceňovať. Môže to byť trochu skľučujúce, ale verím si. Robin a ja sme proti sebe ešte nejazdili, ale je to skvelý jazdec a jeho referencie sú veľkolepé. Môžem sa od neho učiť,“ pokračuje budúci nováčik.

Na štartovom rošte elektrického šampionátu sú však aj piloti, s ktorými sa už Cassidy stretol. „Áno. Mitch je najčastejším menom z čias motokár, ale už deväť rokov som s ním nesúperil. Náš prvý súboj vo Formule E bude istotne zaujímavý. Na papieri má Formula E najlepšie jazdecké zloženie v motošporte. Každý vodič si sem so sebou prináša skúsenosti a dobré výsledky.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *