Formula E má nového výkonného riaditeľa, Agag ostáva vo vedení

Jamie Reigle a Alejandro Agag
foto: © FIA Formula E

Formula E v týchto dňoch zažíva veľkú zmenu, pretože vo vedení šampionátu formálne končí zakladateľ Alejandro Agag, ktorý po novom zastáva post predsedu. Na jeho miesto prichádza 41-ročný Jamie Reigle a spolu s doterajším Agagovým zástupcom Albertom Longom bude tvoriť vedúci triumvirát Formuly E.

Už v júli sme informovali o pravdepodobnom Reigleho príchode do vedenia série, čo sa teraz potvrdzuje. Naposledy zastával pozíciu výkonného viceprezidenta pre obchod v tíme NFL Los Angeles Rams. Jednu dekádu strávil vo vedení futbalového tímu Manchester United a následne zamieril do LA, kde vydržal dva roky. Bohaté skúsenosti nabral aj počas pôsobenia v spoločnostiach Carlyle Group a J.P. Morgan.

„Som nadšený a poctený, že povediem Formulu E počas jej ďalšej fázy. Šampionát som sledoval od začiatku a uznávam ho ako svetovú športovú platformu, ktorú Alejandro vytvoril vo veľmi krátkom časovom období. Dúfam, že sa čím skôr zapojím do spolupráce s Alejandrom, aby sme Formulu E, najvzrušujúcejšiu motoršportovú sériu, naďalej vyvíjali. Aby bola aj naďalej platformou pre vývoj ďalších elektromobilov a udržateľnej mobility,“ povedal Reigle.

Nový šéf nahrádza na pozícii Alejandra Agaga, ktorý momentálne trávi väčšinu svojho času pripravovaním ďalšieho prevratného projektu. V roku 2021 má totiť odštartovať ambiciózny šampionát elektrických off-roadov s názvom Extreme E. Reigle bude v riadení Formuly E spolupracovať s Agagom i Longom. Agag bude mať na starosti udržiavanie vzťahov s kľúčovými sponzormi, tímami, hlavnými partnermi, FIA a hostiteľskými mestami. Reigle bude zastrešovať celkové riadenie spoločnosti a každodenné operácie.

„Jamie má bohaté skúsenosti s prácou v oblasti športu v Severnej Amerike, Európe a Ázii, vďaka čomu je tou najlepšou osobou na túto prácu. Prostredníctvom jeho prídavku k výkonnému tímu máme veľmi silnú zostavu, vďaka ktorej môžeme pokračovať v budovaní a vývoji Formuly E počas jej ďalšieho cyklu. Ja prechádzam na pozíciu predsedu a s Jamiem budeme pracovať v tandeme, aby sme sa uistili, že sú plány týkajúce sa Formuly E naplnené,“ doplnil Agag.