Formula E má pred sebou skvelú budúcnosť, myslí si Heidfeld

foto: © FIA Formula E

Pilot Mahindry Nick Heidfeld si myslí, že Formula E bude v budúcnosti vo veľmi dobrej pozícii, pretože záujem o ňu prejavuje množstvo konštruktérov. Nemec to povedal pre e-racing365.

„Myslím si, že je veľmi dobré, že do Formuly E prichádza množstvo konštruktérov, pretože vďaka tomu je séria profesionálnejšia. Dostane sa sem veľa lepších ľudí s väčšími možnosťami na vývoj. Publicita bude väčšia, tým pádom stúpne aj počet fanúšikov. Ak to však bude veľmi nákladné, tak to môže ísť aj dole vodou,“ myslí si skúsený pilot, ktorému v priebežnom hodnotení patrí jedenáste miesto.

„Pretekanie je vždy takéto, ale Formula E má momentálne v porovnaní s ostatnými sériami výhodu, pretože pravidlá sú prísne. K dispozícii máme všetci výkon 180 a 200 kW, kým niektoré stajne v F1 majú tisíc konských síl, pričom iný tím môže mať len 850. Tu je to o efektivite a o tom, koľko miniete na pohonnú jednotku,“ pokračuje Heidfeld.

Elektrická séria sa snaží udržať náklady na udržateľnej hladine, konštruktéri však túto snahu môžu naštrbiť. „Konštruktéri majú skvelé základne a väčšina z nich dostane výhodu, predovšetkým z personálneho pohľadu a z hľadiska výskumu a vývoja. Nie všetko však môžeme pravidlami regulovať. To je nemožné. Je to nebezpečenstvo, pretože nemôžete míňať donekonečna.“

„Z môjho hľadiska bude vzrušujúce a zaujímavé sledovať, ako sa to všetko v najbližších rokoch vyvinie. Lepšie tímy budú mať vždy výhodu a ťažiť budú z rôznych komponentov alebo aspektov ich pohonných jednotiek. Nebudú však také veľké. Preto si myslím, že Formula E má dobrú šancu zachovať veci podľa plánov,“ myslí si bývalý pilot F1.