Formula E má vraj blízko k dohode s New Yorkom!

New YorkPredstavitelia Formuly E už pred časom potvrdili, že by v kalendári radi videli New York. Šéf série Alejandro Agag počas Mexiko City ePrix potvrdil svoju cestu do amerického veľkomesta, kde by mal hľadať možnosti usporiadania druhých pretekov v Spojených štátoch amerických. „Nechceme preteky len tak kvôli niečomu,“ prezradil Agag. „Chceme preteky, ktoré nám dodajú potrebnú dynamiku. Naozaj chcem ísť na špičkové miesto. New York je ten najvyšší vrchol,“ dodal Španiel.

Uplynulý rok sa Formula E predstavila na americkej pôde dvakrát, v druhej sezóne sa v kalendári nachádza iba jedna ePrix v Long Beach, ktorá je naplánovaná na 2. apríla. Miami bolo nahradené Mexikom po tom, ako miestni organizátori nezabezpečili potrebnú sponzorskú podporu.

Americké farby hája dva tímy – Andretti Autosport a Dragon Racing. Majiteľ a prezident stajne Dragon Racing, Jay Penske, prezradil, že sa snaží o zviditeľnenie elektrickej série na severoamerickom kontinente. „Sme veľmi sústredení na zisk ďalších pretekov v Spojených štátoch. Čo sa týka pretekov v New Yorku, som veľmi optimistický vzhľadom na tretí ročník. To by mohla byť neuveriteľná vzpruha.“

Penske okrem toho spomenul ďalšie mestá ako Detroit, Chicago, San Francisco či Dallas. O pretekoch medzi newyorskými mrakodrapmi sníval aj šéf F1 Bernie Ecclestone, ktorý však nedokázal preklenúť finančnú bariéru. Miestny promotér Leo Hindery sa nevzdal projektu pretekov, avšak Penske pripomína, že Formula E nemá záujem o New Jersey a spolupracuje s iným promotérom. „Preteky by mohli byť priamo v New Yorku a mohli by to byť jedny z najlepších pretekov sveta. Diskusie prebiehajú dobre a od mesta dostávame podporu.

Zdroj: SBD, foto: PrideAdjusters.com,

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *