Formula E má záložný plán – preteky na permanentných okruhoch

Sam Bird
foto: Formula E

Prvá sezóna Formuly E so štatútom majstrovstiev sveta sa zrejme nezaobíde bez nútených zmien a posunov. The Race o tom informoval spoluzakladateľ a jeden z lídrov série Alberto Longo.

Prvá veľká diera v kalendári sa črtá medzi februárovými pretekmi v Rijáde a ďalším podujatím, keďže E-Prix v priebehu marca je vraj veľmi nepravdepodobná. Pôvodné marcové termíny mala obsadiť dvojica pretekov v Mexiku City a čínskom San-ja. Tie však boli kvôli pandémii predbežne odložené. Ďalšiu fázu sezóny by mala Formula E potvrdiť koncom januára.

„Rozhodli sme sa presunúť preteky, pretože nejestvuje spôsob, akým zorganizovať akékoľvek verejné podujatie. A pre nás je veľmi dôležité, aby to bolo verejné podujatie. Preto sme ich posunuli. Uvidíme, kedy presne prebehnú. Sme v kontakte s mestami, ale samozrejme, že to závisí od toho, ako sa v týchto oblastiach vyvinie situácia. V tejto chvíli bude marec bez pretekov a tak to aj zostane. Tieto dve podujatia nebudeme nahrádzať, pretože sa uskutočnia. Ide len o to, že to nebude v marci, ale o čosi neskôr,“ vysvetľuje Longo.

Formula E sa musí vyrovnať s neistotou menom COVID-19

San-ja je v súvislosti s pretekmi najzložitejším podujatím, pretože tamojšia situácia je vážna. Ak by sa v marci preteky nekonali, tak by sme mali v kalendári viac ako mesačnú prestávku, ktorú by ukončilo podujatie v Ríme nasledované Paríž E-Prix. Podľa zákulisných správ je šanca, že sa tieto preteky napokon uskutočnia. Ak by sa tak aj nestalo, šampionát má v zálohe riešenie.

To by mali poskytnúť permanentné okruhy na území Európy. Hovorí sa o Valencii, Estorile a Vallelunge. V hre je aj Marrákeš. „Samozrejme, že máme aj záložné plány. Viete, sú pripravení na záskok v presne danom termíne, ak by preteky v Ríme, Paríži a ďalších mestách neboli možné. Eventuálne, ak nebudeme môcť mať ďalšie preteky, tak ich nahradíme rovnakým spôsobom,“ dodal Longo.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *