Formula E má záujem o preteky v Budapešti, kalendár novej sezóny spoznáme v júni

foto: Sabine Schulte (Pixabay)

Predstavitelia šampionátu Formula E rokujú so zástupcami Budapešti o možnosti konania pretekov v maďarskej metropole. Kalendár spoznáme začiatkom júna.

Dnes sa u našich južných susedov v rámci veľkého motoršportového festivalu A Nagy Futam konala predvádzacia jazda vozidla druhej generácie, ktoré šoféroval pilot Mahindry Jerome d´Ambrosio. Ide o iniciatívu titulného sponzora série ABB, ktorý v Budapešti využil svoj vlastný monopost Gen2, ktorým disponuje.

„Áno, s Budapešťou rokujeme. Radi by sme tam jazdili,“ prezradil pre Autosport šéf Formuly E Alejandro Agag, ktorý doplnil, že predvádzacia jazda v niektorom z miest nemusí automaticky znamenať záujem o preteky v danej lokalite. „Občas je to o meste, inokedy je to o sponzoroch, ktorí chcú usporiadať šou. Je to o prezentovaní Formuly E. Náš partner to robí v Budapešti.“

Zrejme bez Maroka, ale so Soulom či Južnou Amerikou

Ako informuje e-racing365, tímy vraj na budúcoročný kalendár, ktorý verejnosť zatiaľ nepozná, reagujú pozitívne. Kalendár pre sezónu 2019/2020 by mal byť známy začiatkom júna. Predseda Asociácie tímov a konštruktérov Formuly E a zároveň šéf stajne Jaguar James Barclay povedal: „Formovanie kalendára vnímame veľmi pozitívne. Myslím si, že množstvo pretekov je v poriadku a máme aj správne nahustený kalendár.“

Zdá sa, že súčasťou kalendára bude juhokórejský Soul, ktorý by mal obsadiť marcový termín. Pokračujú diskusie s brazílskym Sao Paulom, Hongkongom, či mestami San-ja a Šanghaj. V sezóne by sme mohli mať jednu alebo až dve ázijské časti. Všetko nasvedčuje tomu, že v novom ročníku neuvidíme preteky v marockom Marrákeši, ktorý by mohol byť nahradený niektorou z juhoamerických metropol.

Možnosť skoršieho štartu novej sezóny je momentálne predmetom diskusie, pretože sedem konštruktérov vyslovilo isté obavy. Otváracie dvojité preteky v Rijáde sú predbežne naplánované na 20. a 21. decembra. Ako je už dlhšie známe, mohlo by ísť dokonca o nočné podujatia. Na základe spomínaných obáv sa uvažuje o ešte skoršom začiatku ročníka. Diskutuje sa o poslednom novembrovom víkende.