Formula E ma zaujíma a usilujem sa o ňu, tvrdí Jamie Chadwicková

foto: Jakob Ebrey Photography

Len tento týždeň sme spoznali nekompletný zoznam mien pilotov, ktorí sa predstavia na oficiálnych testoch v Rijáde. Medzi účastníkmi nebude chýbať mladá britská pilotka Jamie Chadwicková, ktorej dá šancu tím NIO.

„Hneď ako som sa dozvedela o možnosti spolupracovať s tímom NIO, prišlo mi to trochu nereálne. Dostať príležitosť v testoch a potom aj ďalej je veľmi vzrušujúce. Nerobím si ilúzie. Viem, že to bude náročné. Formula E bude ako raketa, takže je to niečo, čo ma určite zaujíma a o čo sa budem usilovať. F1 je pre mňa výkladnou skriňou. Preto musím tvrdo pracovať. V tejto chvíli je však pre mňa Formula E reálnejšia,“ prezradila mladá jazdkyňa pre e-racing365.

Testy v Rijáde majú preferovať účasť žien v motoršporte. V tejto chvíli je na zozname až sedem pretekárok. „S podporou tímu NIO a takouto prezentáciou testov je zrejmé, že tieto príležitosti sú reálne. Držte nám palce. Je to niečo, čo budeme môcť vidieť v budúcnosti. Určite o tom diskutujeme. Po Rijáde nie je dohodnuté nič, ale snažíme sa, aby sa to zmenilo. NIO je skvelý tím a chcela by som v ňom byť viac zapojená. Dúfam, že o tom budeme môcť hovoriť.“

Takto vyzerá aktuálny zoznam pretekárov pre testy v Rijáde

Chadwicková navštívila oficiálne predsezónne testy vo Valencii a ako diváčka si prišla na svoje. „Bolo to veľmi užitočné, pretože v porovnaní s tým, čo som robila doteraz, kde som sa sústredila len čisto na preteky, je toto aj o vývoji technológie. Mám za sebou trochu času v simulátore. Plánujeme ďalšie stretnutie pred testami.“

„Je to úplne odlišná disciplína a nesmiem podceňovať jej náročnosť. Zatiaľ nepoznám presnú štruktúru testov, ale v druhom aute budú Tom Dillmann a Oliver Turvey. Bude to dobré nielen na porovnávanie, ale pomôžeme tak tímu so zbieraním dôležitých informácií,“ dodala pretekárka.