Formula E by mohla mať podpornú sériu elektrických cestných vozidiel

New York - štart

Formula E by mohla mať od sezóny 2018/2019 podpornú sériu v podobe šampionátu elektrických cestných vozidiel. Informuje o tom Autosport.com, ktorý dodáva, že dohoda je veľmi blízko a k oficiálnemu potvrdeniu by mohlo prísť v priebehu októbra.

Ešte počas záverečných pretekov v Montreale prezident FIA Jean Todt načrtol snahy pridať k Formule E ďalšiu elektrickú kategóriu. „Celkom jasne chceme vyvíjať elektrické pretekanie. Diskutujeme a študujeme možnosti súvisiace so zavedením elektrických áut do ostatných kategórií motoršportu. Cítim, že by bolo dobré, keby sme počas víkendu ponúkli ďalšie preteky. Myslím si, že je tu možno priestor na odlišnú disciplínu, ktorá by predstavovala podporné preteky. Premýšľame o tom.“

Doteraz sa hovorilo predovšetkým o sérii Roborace, ktorá je ešte len vo vývoji a je otázne, kedy budeme môcť reálne sledovať preteky autonómnych strojov. Počas otváracích pretekov nedávno skončenej sezóny sme v Hongkongu sledovali podporné preteky, v ktorých súperili elektrické modely Volkswagen Golf.

Zdroj: Autosport.com, foto: Steven Tee (LAT)