Formula E napriek rôznym tlakom svoj kvalifikačný formát nezmení

foto: Formula E

Formula E nezmení svoj kvalifikačný formát ani napriek tlakom zo strany niektorých pilotov a tímov. Informuje o tom The-Race.com.

Berlínske finále prinieslo šesť kvalifikácií, počas ktorých sme videli prakticky všetko, čo sa vidieť dalo – perfektné kolá i zlyhanie v podobe zmeškania časového limitu na absolvovanie rýchleho kola. Práve druhá menovaná udalosť vyvolala vlnu emócií, o ktorej sme písali ešte počas záveru sezóny:

Incident z kvalifikácie vyústil do slovnej prestrelky medzi di Grassim a Vergnom (Video)

Podľa vyššie uvedeného zdroja sa niektorí piloti a niektoré tímy snažili o zavedenie zmien v oblasti kvalifikačného formátu. Ten uprednostňuje pretekárov z konca celkového poradia. Piloti sú rozdelení do štyroch kvalifikačných skupín po šesť jazdcov, pričom prvú skupinu, ktorá má nevýhodu v podobe najznečistenejšej trate, tvorí prvých šesť pretekárov poradia.

Spoluzakladateľ a zástupca šéfa šampionátu Alberto Longo, ktorý je aj riaditeľom série, prezradil, že zmien kvalifikácie sa nedočkáme. „Úprimne povedané, veľmi sa mi páči myšlienka, že líder vychádza na trať ako prvý, pričom všetci vieme, že je to pravdepodobnejšie najpomalšia jazda. Je preňho veľmi náročné dostať do Super Pole a presne o to nám ide. To, čo sa stalo v Berlíne, bola veľká chyba niektorých tímov a jazdcov. Dopomáha náš systém k týmto chybám? Áno.“

Niektoré aspekty kvalifikácie by ešte mali byť prediskutované, ale podľa Španiela sa tak neudeje kvôli tlakom zvonku. „Vždy sa snažíme o zlepšovanie nášho produktu. Samozrejme, možno sa na to pozrieme, ale nie kvôli tomu, čo sa udialo v Berlíne. Potrebujeme udržať veci tak, aby boli pre inžinierov, ktorí len simulujú, náročné. Prekvapenie je pre motošport veľmi dôležité, pretože vďaka tomu je vzrušujúci.“

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *