Formula E: Nástup vozidiel tretej generácie by sa mohol posunúť

foto: © FIA Formula E

V zákulisí šampionátu Formula E sa momentálne rokuje o možnom posunutí termínu nástupu vozidiel tretej generácie. Deje sa tak ešte pred ostrým štartom piatej sezóny, ktorá bude premiérová pre automobily druhej generácie. Informuje o tom e-racing365.

Pôvodne sa rátalo s tým, že monoposty Gen2 budú v akcii počas troch sezón. Teraz sa uvažuje o jednej edícii navyše. Prezident komisie pre elektrické a iné šampionáty poháňané novou energiou Burkhard Göschel prezradil viac: „Musíme sa rozhodnúť, pretože potrebujeme diskutovať o tom, či je to dosť pokročilé. Šasi nie je veľkým problémom. Ide skôr o to, aká moderná bude v blízkej budúcnosti batéria a či dokážeme v tejto oblasti dosiahnuť progres. Je to jadro celej veci.“

„Uvidíme, koľko slobody budeme mať pri zmene batérie, pretože najväčšie posuny sa budú týkať elektród. Ak ich zmeníte, tak bude batéria viac-menej nová. Premýšľame o tom, ako ďaleko až máme zájsť, čí máme tento cyklus predĺžiť o rok alebo nie. V tejto chvíli je to otvorená hra. Potrvá to do konca roka a potom sa dočkáme prvej odpovede,“ dodal Nemec.

Pôvodne majú vozidlá Gen2 zotrvať vo Formule E do sezóny 2020/21. Ak by sa ich účasť na šampionáte predĺžila o jednu sezónu, tak by sme mohli v elektrickom kolotoči vidieť autá Gen3 až v ročníku 2022/23.