Formula E nepotrebuje dodatočné testy pred reštartom sezóny

Alexander Sims
foto: Formula E

Formula E nepotrebuje pred reštartom sezóny dodatočné testy, myslia si to viacerí jazdci a šéfovia tímov. Informuje o tom Autosport.

Prípadný reštart sezóny by mohol prebehnúť v júli, ale zatiaľ je to takpovediac vo hviezdach. Ako nedávno povedal zakladateľ a šéf šampionátu Alejandro Agag ročník je potrebné uzavrieť do konca septembra, inak bude hroziť jeho predčasné ukončenie.

Šéf tímu Jaguar James Barclay povedal, že ďalšie testy by znamenali oneskorenie reštartu sezóny. „Prioritou je prinavrátenie pretekov. Samozrejme, nikdy sme neplánovali testy v tejto časti roka. Aj keby tu bol priestor, tak ten nevytvára takúto potrebu. Momentálne je problémom aj organizovanie testov. Myslím si, že sa môžeme vrátiť rovno k pretekom. Podľa mňa sa nikto nedožaduje testov.“

Vzdá sa Formula E auta Gen2 EVO v prospech znižovania nákladov?

Trochu iný pohľad na vec má Alexander Sims z BMW. „Ak by sa naskytla možnosť, tak si myslím, že väčšina jazdcov by príležitosť testovať využila, áno. Do auta by som si sadol okamžite. Ale takisto, počas mojej kariéry sa miviackrát stalo, že sme mali dlhú zimnú prestávku a bol som dva alebo tri mesiace mimo.“

„Keď som bol mladý, tak som sa trochu ošíval a myslel som si, že ak nebudem v aute, tak stratím svoju rýchlosť. Ale keď sa do auta vrátite po troch mesiacoch, tak ste v priebehu piatich kôl naspäť. Príde vám to úplne normálne. Tieto obavy pre mňa nie sú nijako kľúčové. Najmä, ak ideme jazdiť na o čosi viac otvorené okruhy. Budeme v poriadku,“ dodáva tretí muž priebežného poradia.

PODCAST: Dokáže Formula E uzavrieť sezónu v lete? Ak nie, tak…

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *