Formula E nie je takáto, budeme vtipom týždňa, konštatuje smutný da Costa

foto: Formula E

Úradujúci šampión António Félix da Costa po včerajších pretekoch povedal, že Formula E bude vtipom týždňa. Portugalčan to povedal pre Motorsport.com.

Záver včerajších pretekov priniesol neuveriteľný pohľad. Po výjazde safety caru tesne pred koncom bola všetkým pilotom odobratá energia, ako vždy v takomto prípade. Lenže vzhľadom na to, že to bolo tesne pred koncom, zostalo niektorým množstvo, s ktorým nemali šancu absolvovať zostávajúce dve kolá.

Pravda, podľa niektorých to mohlo byť iba kolo, keby da Costa pred nájazdom do cieľovej rovinky dostatočne spomalil a nepreťal by čiaru pätnásť sekúnd pred uplynutím časového limitu. Najprv to naznačil včera tretí Stoffel Vandoorne z Mercedesu. Oveľa väčšie negatívne ohlasy však vyvolala reakcia FIA, ktorá za „vinníka“ včerajšej frašky označila práve da Costu. Ten mal podľa šéfa FIA pre Formulu E a ďalšie inovatívne projekty na výber.

Portugalský pilot vo farbách DS TECHEETAH na to okamžite reagoval na Twitteri a na jeho stranu sa postavili aj viacerí pretekári či novinári:

FIA obviňuje z chaotického záveru da Costu, ten vracia úder a nie je sám (Video)

 

Následne Motorsport.com oslovil da Costu, ktorý poskytol nasledovné vyjadrenie: „Pre Formulu E to bol veľký deň, pretože to boli naše prvé preteky na permanentnom okruhu. Som presvedčený, že sme zaujali nejaké nové oči nepresvedčených ľudí, aby sa na nás pozreli bližšie. Takáto Formula E nie je. Nie je to imidž, ktorý chceme prezentovať. Budeme vtipom týždňa, aspoň si to myslím. Nie je to pre nás dobrý deň. Mrzí ma to kvôli fanúšikom.“

„Ako pilota ma to veľmi bolí. Nebolo však veľa vecí, ktoré sme mohli spraviť. Teoreticky, som diskvalifikovaný. Som preč z pretekov, pretože som o jednu desatinu percenta prekročil maximálnu povolenú spotrebu. Nakoniec to bolí každého v tíme. Všetci sme dole. Je to bolestivé. Nemôžeme tomu uveriť. Inžinieri sú na dne, sú smutní,“ dodal da Costa.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *