Formula E: O preteky vo Švajčiarsku má okrem Zürichu a Bernu záujem aj Ženeva

foto: Pavel Šimek (Motorsport Revue) – pavluv.racing

Predstavitelia švajčiarskeho Zürichu sa opäť snažia o návrat Formuly E do mesta, ktoré hostilo prvé motoršportové podujatie vo Švajčiarsku po vyše 60 rokoch. Zürich má záujem o miesto v kalendári v sezóne 2019/2020. Informuje o tom e-racing365.

Jeden z kľúčových ľudí v súvislosti s Zürich E-Prix, Marco Parroni, ktorý je marketingovým šéfom banky Julius Bär (partner Formuly E), pre vyššie uvedený zdroj uviedol, že zrejme dôjde k zmene názvu pretekov. Miesto Zürich E-Prix bude podujatie používať názov Swiss E-Prix. „Je to zatiaľ iba nápad, o ktorom sme začali rokovať pred tromi týždňami. Ide to dobrým smerom. Zürich privítal, že jeho miesto dočasne zaujme Bern. V roku 2020 sa však chce vrátiť.“

Formula E sa vo Švajčiarsku prezentovala výborne, čoho výsledkom sú pozitívne ohlasy tamojších fanúšikov. „Po tomto úžasnom podujatí je podľa mňa zmena dejiska dobrá. Vytvorí nový príbeh a možno sa Formula E do Zürichu vráti. Alebo pôjde do Ženevy, čo by bolo ďalšie skvelé dejisko. Formula E je vo Švajčiarsku veľkou témou. Šampionát potrebuje stabilizovať budúci kalendár,“ dodal Parroni.

Mohlo by vás zaujímať:

Kalendár: Formula E sa v roku 2019 predstaví v Berne, ktorý strieda Zürich