Formula E: O vozidle Gen3 by sa malo diskutovať koncom tohto mesiaca

Sam Bird
foto: © FIA Formula E

Formula E sa v tomto období venuje ďalšiemu smerovaniu a faktorom, ktoré môžu podobu tohto šampionátu výrazne ovplyvniť. V najbližších dňoch sa môže rozhodnúť o dôležitých zmenách.

Podľa zákulisných informácií sa má technická pracovná skupina stretnúť na konci februára. Hlavná téma by sa mala točiť okolo vozidla tretej generácie, ktoré budeme vidieť na mestských okruhoch od roku 2022. Reklamný a technický tender pre monoposty Gen3 by sa mal spustiť ešte v prvom štvrťroku aktuálneho roka. Na ďalšie detailnejšie informácie si budeme musieť počkať.

Nahlas sa hovorí o možnej letnej prestávke, akú poznáme v F1. Momentálne sa vraj hľadajú možnosti, ako niečo také implementovať s dostatočnou efektivitou. Výzvu predstavuje fakt, že viacerí konštruktéri a tímy vedú naraz niekoľko programov.

Zaujímavou témou, o ktorej sa hovorí takisto dlhšie, je nabíjanie batérií na štýl niekdajšieho tankovania v F1. Ak bude vývoj technológie dostatočne rýchly, tak by sme od roku 2022 mohli vidieť zastávky v boxoch s dobíjaním batérií. O tejto možnosti sa veľmi vážne rokuje.

Mohlo by vás zaujímať:

Formula E: Uvidíme zastávky v boxoch s rýchlym nabíjaním batérie na štýl tankovania v F1?