Formula E očakáva vo zvyšku sezóny návrat fanúšikov na tribúny

foto: Formula E

Šéfovia Formuly E očakávajú návrat fanúšikov na tribúny počas posledných štyroch podujatí sezóny. Pre Motorsport.com sa v tomto duchu vyjadril spoluzakladateľ a zástupca šéfa série Alberto Longo.

Aktuálna sezóna má za sebou sedem podujatí, pričom ďalších osem je na programe v priebehu júna až augusta. Vo všetkých prípadoch pôjde o dvojité podujatia, ktoré postupne privítajú mexická Puebla, New York, Londýn a Berlín. Počas doterajšieho priebehu ročníka sme videli na tribúnach divákov len nedávno v Monaku, aj to len vo veľmi okyptenej zostave.

 

Longo prezradil, že všetky ďalšie podujatia by mali byť aj s účasťou fanúšikov, aj keď je ešte potrebné finálne potvrdenie zo strany miestnych vlád. „Začnime Mexikom, kde budeme mať naisto publikum. To isté platí o New Yorku, kde to bude až 33 percent z celkovej kapacity. Snáď to bude takisto aj v Berlíne. Hovoril som so starostom, ktorý ma požiadal o trochu viac času na rozhodovanie o počte divákov. Ale naozaj pracujeme na tom, aby sme mali od Mexika na pretekoch opäť aj verejnosť.“

Otázna je situácia v súvislosti s Londýnom, kde na pilotov čaká vôbec prvý okruh kombinujúci exteriér a s interiérom, čo však môže znamenať prísnejšie pravidlá pre účasť fanúšikov. „Aj tam očakávame, že budeme mať publikum. Je zrejmé, že pravidlá účasti bude vláda zverejňovať v júni. Až vtedy uvidíme, presne koľko ľudí sa na podujatí môže zúčastniť,“ doplnil Španiel.

Formula E sa v Mexiku predstaví na ovále, na tribúnach by mali byť tisíce ľudí!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *