Formula E ponúkne v sezóne 2019/2020 nové onboard zábery! (Video)

Daniel Abt
foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Formula E vstúpi 22. novembra do svojej šiestej sezóny a pri tejto príležitosti prichádza viacero zmien, ktoré potešia televíznych divákov. Okrem novej televíznej grafiky, o ktorej sa rozhoduje v týchto dňoch, budeme svedkami nových onboard záberov.

Ako informuje e-racing365, nový systém bol odskúšaný počas predsezónnych testov vo Valencii a v premiérových pretekoch sezóny v Rijáde by malo byť v akcii desať nových kamier. Tie prinesú atraktívnejšie zábery. Táto zmena prichádza na podnet vedenia šampionátu, ktoré chce divákom na celom svete ponúknuť lepší zážitok zo sledovania E-Prix.

Prilby s kamerami mali premiéru v IndyCar ešte v roku 2002 a odvtedy sú súčasťou priamych prenosov. V F1 použili takýto typ kamery vlani v Spojených štátoch, ale zábery neboli zverejnené. Predtým boli kamery testované jazdcami v Monaku a Kanade. Zatiaľ teda nie je isté, že sa táto technológia využije v kráľovskej sérii.

Podľa vyššie uvedeného zdroja bude na pilotoch, či si počas víkendu zvolia využitie kamier alebo nie. V Saudskej Arábii by malo byť dostupných desať nových kamerových systémov.

Pozrite si onboard zábery z testov vo Valencii