Formula E: Porsche očakáva pekelný boj, Audi nemyslí len na Nemcov

foto: Audi Communications Motorsport / Michael Kunkel

Formula E vstupuje do svojej šiestej sezóny a veľmi často sa hovorí o veľkom súboji nemeckých konštruktérov, ktorý nemá obdobu. V priamom súboji budeme počas ročníka 2019/2020 sledovať nemecké značky Audi, BMW, Mercedes a Porsche.

Počas predsezónnych testov vo Valencii sa na tlačovej konferencii predstavili zástupcovia všetkých štyroch legendárnych značiek. Všetci svorne tvrdia, že očakávajú náročný a neľútostný súboj. „Bude to pekelný boj. Musíme sa však predovšetkým sústrediť na seba. Potrebujeme sa zaoberať našimi problémami a možno sa neskôr trochu poobzeráme,“ povedal operačný šéf Porsche Amiel Lindesay.

„Na tomto šampionáte je skvelé to, že sa tu stretáva tak veľa konštruktérov a súťaž je veľmi náročná. Tešíme sa, že sme jej súčasťou. Formula E sa veľmi líši od všetkých ostatných motoršportových sérií, na ktoré sme zvyknutí. Nie je taká priamočiara. Sme nováčikovia. Na konci našej prvej sezóny chceme mať na konte pódium. To je náš cieľ,“ dodal zástupca Porsche.

Amiel Lindesay
foto: Formula E

Výrazne viac skúseností má továrenský tím Audi, ktorý sa v sezóne 2017/2018 tešil zo zisku tímového titulu. Teraz by chcel podľa šéfa Allana McNisha ďalší. „Všetci sme tu, aby sme súťažili. Tešíme sa na prvú kvalifikáciu v Rijáde, pretože vtedy tieto hlúposti ustanú. Ak sa pozrieme na to, kto získal titul vlani, tak si uvedomíme, že je to tím, ktorý nie je pri tomto stole. Teraz je to tu ako v Bundeslige, ale realita je taká, že to bude rovnaká súťaž aj v prípade nie nemeckých konštruktérov. Teraz sme tu štyria, ale sú tu ďalší ôsmi, ktorí chcú titul.“

Posledné dva súboje o tímový titul boli veľmi tesné. Pred dvoma rokmi sa tešilo Audi, vlani DS Techeetah. Rozhodoval každý bod. „Nemôžeme robiť chyby. V prvej sezóne ste mohli zaznamenať zlý víkend. Ale myslím si, že teraz je jasné, že sa to zmenilo. S touto úrovňou šampionátu… Požiadavkou je, aby sme boli neustále bezchybní,“ dodal šéf Audi.

Allan McNish
foto: Formula E