Formula E potvrdila okrem Londýna aj preteky v juhokórejskom Soule

Alejandro Agag
foto: © FIA Formula E

Šéf šampionátu Formula E Alejandro Agag prezradil, že Saudská Arábia by mohla otvoriť novú sezónu dvojitými pretekmi, ktoré by sa konali v noci.

Ale iba v tom prípade, ak by bola využitá energia obnoviteľná. Rijád má s elektrickým kolotočom desaťročnú zmluvu, ktorá začala platiť na začiatku tejto sezóny. „Ešte nie je nič potvrdené, ale je to jedna z možností. Záleží to od zdroja energie. Mohla by to byť solárna energia, keďže je tam skutočne veľmi slnečno,“ povedal predseda šampionátu pre Autosport.

Nevyriešená otázka sa ešte týka ázijskej časti šiestej sezóny. „Máme tam Soul, ktorý je potvrdený a máme Hongkong, ktorý má už takisto pridelený dátum. Stále však nie je nič isté, iba k tomu smerujeme. Uvidíme, čo bude s ďalšími čínskymi pretekmi, pretože zatiaľ nemáme riešenie.“ Čína má viacero kandidátov, ktorí chcú preteky elektrického kolotoča. Najnovšie sa hovorí o Šanghaji a nejasné je to aj v prípade San-ja.

TIP: Sledujte nás na Instagrame

Neistý je návrat do marockého Marrákeša. „Nie je to definitívne. Možno sa tam vrátime, možno nie. Riešime to. Žonglujeme s viacerými možnosťami. Je to 50 na 50,“ pokračuje Agag, ktorý sa vyjadril aj k možnému rastúcemu počtu pretekov. „Nechcem viac pretekov. Čím viac pretekov budeme mať, tým drahšie to pre všetkých bude. Keďže tu máme dve nové mestá – Londýn a Soul – tak dve mestá musia vypadnúť. Na budúci rok to bude Monako, avšak k nemu sa musí pridať ešte jedno.“

Nový kalendár by sme mali spoznať 14. júna po zasadnutí Svetovej motoristickej rady FIA v Ženeve

Mohlo by vás zaujímať:

Formula E má záujem o preteky v Budapešti, kalendár novej sezóny spoznáme v júni