Formula E potvrdila preteky v Indonézii a predstavila trať v Jakarte

foto: © FIA Formula E

Formula E dnes potvrdila, že v šiestej sezóne, ktorá štartuje v novembri, uvidíme preteky v indonézskej metropole Jakarta. Podujatie je naplánované na 6. júna 2020. Má ísť o poslednú E-Prix druhej ázijskej časti sezóny.

Premiérové preteky v juhokórejskom Soule a Jakarte prerušia európsku časť sezóny, ktorá bude následne pokračovať podujatím v Berlíne. Preteky v Jakarte ponúknu okruh v okolí monumentu Monas na námestí Merdeka v centre mesta. S rozlohou 75 hektárov ide o jedno z najväčších námestí na svete s viacerými dôležitými vládnymi budovami v okolí. Možnú podobu okruhu zverejnil portál e-racing365. Malo by ísť o 2,4 km dlhú trať s trinástimi zákrutami.

foto: © FIA Formula E

Spoluzakladateľ a riaditeľ šampionátu Alberto Longo povedal: „Doteraz známy kalendár predznamenal niečo výnimočné, ale ďalšie preteky v Ázii na území Indonézie sú neuveriteľne vzrušujúce. Indonézia má vzťah k motoršportu, v minulosti hostila preteky a podujatia, pomáha pri vývoji pilotov, ktorí v rebríčkoch stúpajú čoraz vyššie. Nesmieme zabudnúť ani na extrémne oddanú a rastúcu fanúšikovskú základňu. Je to takisto dôležitý trh pre elektromobily s rastúcimi investíciami. To by mohlo urýchliť ich produkciu a zabezpečiť čistý vzduch v mestách.“

Preteky v Indonézii zapríčinia posuny v doterajšom kalendári. Očakáva sa, že Berlín a New York sa objavia v júnovom a júlovom termíne. Tieto zmeny môžu mať aj negatívny výsledok, pretože reálne hrozí termínová kolízia s preteky DTM, čo by postihlo niekoľkých pretekárov. Formula E musí v tomto období riešiť aj ďalšie kolízie so šampionátom WEC. Zrejme aj tieto komplikácie stoja za faktom, že ani dva mesiace pred štartom novej sezóny nepoznáme konečnú podobu kalendára. Aktualizovaný kalendár by mal byť známy v priebehu prvého októbrového týždňa.