Formula E potvrdila Santiago E-Prix, miestne nepokoje utíchajú

foto: Formula E

Santiago E-Prix prebehne podľa plánu. V priebehu tohto týždňa to potvrdili organizátori i vedenie elektrického šampionátu. S touto informáciou vyrukoval portál e-racing365.

Čilská metropola privíta tretie preteky sezóny 18. januára po dlhej prestávke, keďže nová sezóna sa začína už na budúci piatok v saudskoarabskom Rijáde. V decembri preteky nebudú a nasleduje až E-Prix v tejto juhoamerickej krajine. Dlho bolo otázne, či sa preteky v Santiagu uskutočnia, pretože ulice mesta boli v poslednom období zaplnené protestujúcim davom. Došlo k niekoľkým nepríjemným konfliktom a výtržnostiam.

Počas tohto týždňa však tamojšia vláda potvrdila, že bola spísaná nová ústava, ktorá vo veľkej miere ustupuje požiadavkám protestujúcich. Tí bojujú proti sociálnej a ekonomickej nerovnosti v  krajine. Po tomto vyhlásení vlády sa Formula E rozhodla definitívne potvrdiť podujatie v Čile.

„Santiago je pre Formulu E kľúčovým trhom, keďže táto krajina je v rámci Južnej Ameriky lídrom v oblasti elektrickej mobility. Mesto je známe hostením medzinárodných svetových podujatí a Formula E je hrdá, že môže byť jedným z nich. Vďaka narastajúcemu počtu vášnivých fanúšikov sa tešíme na návrat pretekov do O’Higginsovho parku,“ dodal zástupca šéfa série Alberto Longo.

Formula E: Šampionát elektromobilov vstupuje do sezóny 2019/2020!