Formula E potvrdila termín reštartu sezóny i poltucet pretekov v Berlíne!

foto: Formula E

Formula E dnes potvrdila, že k reštartu sezóny dôjde na začiatku augusta na bývalom letisku Tempelhof. Berlín ponúkne šesť pretekov v priebehu deviatich dní, až štyri z nich v priebehu pracovných dní.

Už vopred avizované dejisko bude hostiť tri dvojité E-Prix, konkrétne 5. a 6. (streda, štvrtok), 8. a 9. (sobota, nedeľa), a 12. a 13. augusta (streda, štvrtok). Každá z dvojíc prebehne na inej konfigurácii trate, čo prinesie možností rôznych strategických volieb.

K prerušeniu aktuálnej sezóny došlo po piatych pretekoch, ktoré hostil marocký Marrákeš. Lídrom priebežného poradia je António Félix da Costa z DS Techeetah, ktorý má jedenásťbodový náskok pred Mitchom Evansom z Jaguaru. Rozdiely na ďalších miestach sú však veľmi malé a posledných šesť pretekov sezóny môže priniesť veľké zmeny. Sezóna 2019/2020 tak bude mať celkovo jedenásť pretekov, pričom viac ako polovicu privíta Berlín.

Vedenie šampionátu spoločne s predstaviteľmi FIA a miestnymi autoritami komunikujú neutíchajúcu snahu o zabezpečenie všetkých potrebných bezpečnostných opatrení. Preteky prebehnú bez účasti divákov, len s nevyhnutným počtom členov tímov a organizačného tímu. Stále platí, že v Nemecku sa na veľkom podujatí môže zúčastniť maximálne tisíc ľudí. Všetky záležitosti, ktoré nemusia byť riešené priamo na mieste, budú riadené na diaľku.

PODCAST: Wehrlein opustil Mahindru, DiCaprio zaujal skvelým dokumentom

Na základe bezpečnostného protokolu, ktorý zahŕňa povinné testy pred pretekmi ako aj meranie teploty počas každého dňa, bude povinné nosenie rúšok,  rovnako ako dodržiavanie odstupu a v platnosti bude aj obmedzený pohyb naprieč pracovnými zónami.

Šéf šampionátu Jamie Reigle priblížil viacero detailov. „Od prerušenia sezóny v marci sme kládli dôraz na upravený kalendár, ktorý zdôrazňuje predovšetkým zdravie a bezpečnosť našej komunity, ponúka preteky v meste ako vzrušujúci záver tejto sezóny. Ideme do Berlína, dejiska, ktoré naše tímy, jazdci a fanúšikovia milujú. Bude to deväťdňový festival pretekov s tromi dvojitými podujatiami.“

„Tento festival bude zahŕňať tri rôzne okruhy, predstavujúce novú výzvu, ktoré vytvoria podmienky pre neuveriteľne dramatické vyvrcholenie našej sezóny. Tímy počas posledných týždňov pracovali neuveriteľne tvrdo, aby boli tieto preteky vôbec možné. Chcel by som sa poďakovať FIA, našim konštruktérom, tímom a partnerom za ich neutíchajúcu podporu, mestu Berlín za jeho spoluprácu a flexibilitu, a našim fanúšikom za ich trpezlivosť,“ dodal Kanaďan.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *