Formula E pracuje na vytvorení novej podpornej série

António Félix da Costa
foto: Formula E

Formula E pracuje na novej podpornej sérii, ktorá by zaplnila voľné miesto počas organizovania jednotlivých pretekov. Informuje o tom The-Race.

Ako uvádza zdroj, nový šampionát by mal byť aktívny od sezóny 2022/2023. V hre by mohol byť aj scenár, že po príchode vozidiel tretej generácie by podpornú sériu vytvorili aktuálne autá Gen2. Diskusie o tomto modeli sú v plnom prúde a záujem o účasť v podpornej sérii by mohli mať dvaja aktuálni účastníci Formuly E. Šampionát Jaguar I-PACE eTROPHY nedopadol najlepšie, netešil sa obľube fanúšikov a po uplynulej sezóne zanikol.

Riaditeľ FIA pre inovatívne motošportové projekty, Frédéric Bertrand, potvrdil snahy o vytvorenie nového šampionátu. „Aj keď sa Formula E stane majstrovstvami sveta, stále je to projekt, pri ktorom musíme vynaložiť veľké úsilie a využiť naše vedomosti, aby sme sa uistili, že držíme trend v podobe progresu a zlepšenia pre novú sezónu. Prvým cieľom je udržiavanie vývoja Formuly E.“

„Ale myslím si, že je to prípad pre vedenie šampionátu a FIA. Potom budeme riešiť, ako prideliť Formule E ďalší čas na trati. Práve teraz si však myslíme, že aktuálny formát je dobrý. Uvidíme, čo sa zmení príchodom Gen3. Potrebujeme neustále posúvať hranice .To sú časti otázok, ktoré musíme v niekoľkých nasledujúcich mesiacoch vyriešiť. Určite to nebude na budúci rok. Myslím si však, že v budúcnosti si budeme môcť predstaviť akýsi rebrík pod Formulou E, ktorý by tímom pomohol pripraviť jazdcov pre Formulu E,“ dodal  jeden z lídrov FIA.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *