Formula E predstavila monopost Gen2 Evo, ktorý uvidíme v sezóne 2020/21 (Foto+Video)

foto: Formula E

Formula E dnes predstavila monopost Gen2 Evo, ktorý bude súčasťou šampionátu počas najbližších dvoch sezón. Podľa očakávania sme sa dočkali viacerých zmien.

Nové auto prichádza po vozidle druhej generácie s označením Gen2 a uvidíme ho v sezónach 2020/21 a 2021/22. Následne predstaví Formula E auto tretej generácie Gen3, ktoré zažije premiéru v ročníku 2022/23.

Medzi najväčšie dizajnové zmeny patrí žraločia plutva a otvorené kolesá, ktoré sú bez oblúkov, a takisto aj nová podoba zadného krídla. Jednoduchšie zadné krídlo smeruje viac dovnútra a nezakrýva tak zadné kolesá. Nový profil má aj predné krídlo a časť šasi za prednými kolesami.

Je všeobecne známe, že viaceré z týchto zmien boli vykonané kvôli zníženiu počtu kontaktov v pretekoch. Nové auto by sa malo poškodiť ľahšie ako súčasný monopost. Tým chce vedenie Formuly E zabrániť, aby dochádzalo k tvrdým kontaktom bez ujmy na aute.

Súčasný monopost Gen2

foto: Formula E

Monopost Gen2 Evo

foto: Formula E

Zakladateľ a šéf Formuly E Alejandro Agag tvrdí, že nové vozidlo vyhovuje novej Formule E a sezóne sedem, ktorá sa začne koncom tohto kalendárneho roka. „Už Gen2 je vnímané ako jedno z najvýraznejších pretekárskych automobilov a ako naznačuje názov, Gen2 Evo predstavuje ďalšiu revolúciu v oblasti dizajnu. Rovnako ako pri aute prvej generácie, aj Gen2 Evo má nové šasi, ktoré vyzerá elegantnejšie a agilnejšie.“

„Toto auto sa navždy zapíše do historických kroník ako prvé auto Formuly E so štatútom majstrovstiev sveta. Chcel by som sa poďakovať prezidentovi FIA Jeanovi Todtovi a jeho tímu za formovanie tohto vývoja. Tento futuristický dizajn opäť vykresľuje Formulu E ako inovatívnu kategóriu v oblasti technologického pokroku a vzhľadu,“ dodal Španiel.

Oficiálne predstavenie nového auta prebehne 3. marca.

foto: Formula E
foto: Formula E
foto: Formula E
foto: Formula E
foto: Formula E
foto: Formula E
foto: Formula E

 

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *