Formula E predstavila rekordný kalendár s minimálne tromi novými mestami!

foto: Formula E

Formula E dnes zverejnila predbežný kalendár sezóny 2021/2022 aj s viacerými novinkami. Jeho podoba bola odklepnutá dnes v Monaku na zasadnutí Svetovej motoristickej rady.

Už dávnejšie sme vedeli, že ďalšiu sezónu ukončia dvojité preteky v Soule. Juhokórejská metropola by sa tak konečne mohla dočkať premiéry, ktorá bola už dvakrát odložená pre pandémiu. V kalendári sa nachádzajú až tri nové mestá. Koniec februára prinesie prvé podujatie elektrického šampionátu v juhoafrickom Kapskom Meste. Po marockom Marrákeši to bude druhé veľké africké mesto, kde sa Formula E zastaví.

Juhoafrické veľkomesto privíta Formulu E v rámci veľkého elektrického festivalu v okolí Green Point Stadium, ktorý hostil zápasy majstrovstiev sveta vo futbale pred jedenástimi rokmi. Mesto len nedávno získalo povolenie na usporiadanie pretekov v blízkosti štadióna.

Kalendár budúcej sezóny je takmer hotový, tešiť sa môžeme na niekoľko nových miest!

 

Tretím novým mestom v itinerári je kanadský Vancouver, kam zavíta Formula E začiatkom júla 2022. Rovnako ako v prípade Kapského Mesta, aj Vancouver bude v tom čase usporadúvať festival zameraný na udržateľnosť a jeho propagáciu. Už dávnejšie sa hovorilo, že E-Prix by sa mohla konať v oblasti False Creek.

V kalendári sa opäť objaví aj Monako. Po tohtoročných veľmi úspešných pretekoch na plnej trati F1 sa vedenie šampionátu dohodlo na každoročnej návšteve kniežatstva namiesto pretekov v každej druhej sezóne, ako to bolo doteraz. Monako E-Prix je naplánovaná na koniec apríla.

Nová sezóna odštartuje v januári 2022 dvojitými nočnými pretekmi v Rijáde. Ako informuje The Race, v hre sú ešte aj možné preteky v čílskom Santiagu, ktoré by však musel schváliť nový starosta. V takom prípade by preteky v Rijáde prebehli ešte tento rok v decembri. Situácia okolo Santiaga zostáva nejasná.

Formula E je o krok bližšie k návratu do Kanady, Vancouver súhlasí s pretekmi

 

Formula E sa vo februári vráti ne mexický okruh Autódromo Hermanos Rodríguez, ktorý bol tento rok nahradený pretekmi v Pueble. V marci uvidíme preteky v Číne, zatiaľ však nepoznáme bližšie informácie o konkrétnom meste. Kandidátov je viacero, ale predstavitelia šampionátu nedávno naznačili, že najpravdepodobnejším dejiskom bude opäť San-ja.

Európska časť sezóny odštartuje tradične v Ríme počas apríla a ešte v tom istom mesiaci uvidíme spomínanú Monako E-Prix. Berlín sa vráti na svoj tradičný májový termín. Júnový termín je zatiaľ nejasný, ale The Race informuje, že by tam mohli prebehnúť plánované premiérové preteky v indonézskej Jakarte. Tým pádom by sme mali v itinerári až štyri nové mestá. Na potvrdenie tohto podujatia budeme čakať zrejme dlhšie.

Po premiérových pretekoch vo Vancouveri na začiatku júla prebehne dvojitá New York City E-Prix. V posledný júlový víkend nasledujú dvojité preteky v Londýne a sezónu uzavrie v polovici augusta prvá Soul E-Prix.

 

Predbežný kalendár novej sezóny

dátum

mesto

krajina

28.1.

Rijád

Saudská Arábia

29.1.

Rijád

Saudská Arábia

12.2.

Mexiko City

Mexiko

26.2

Kapské Mesto

Juhoafrická republika

19.3.

?

Čína

9.4.

Rím

Taliansko

30.4.

Monako

Monako

14.5.

Berlín

Nemecko

4.6.

?

?

2.7.

Vancouver

Kanada

16.7.

New York City

USA

17.7.

New York City

USA

30.7.

Londýn

Spojené kráľovstvo

31.7.

Londýn

Spojené kráľovstvo

13.8.

Soul

Kórejská republika

14.8.

Soul

Kórejská republika

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *