Formula E predstavuje samostatnú triedu, myslí si prezident FIA Jean Todt

foto: Formula E

Len predvčerom predstavila Formula E monopost novej generácie s označením Gen2 Evo, ktorý bude v akcii od budúceho ročníka. Jedným z veľkých podporovateľov elektrického šampionátu je prezident Medzinárodnej automobilovej federácie Jean Todt.

Francúz pre oficiálny web šampionátu prezradil, ako vníma vývoj relatívne ešte stále nového projektu. „Vždy som tvrdil, že Formula E je kategória, ktorá musí mať víziu do budúcna. Začali sme s dvomi autami, aby sme boli schopní dokončiť preteky. Po piatich rokoch to dokážeme s jediným, čo je vynikajúce, pretože to dokazuje, že motoršport nie je len šou, ale aj laboratórium.“

Formula E predstavila monopost Gen2 Evo, ktorý uvidíme v sezóne 2020/21 (Foto+Video)

Dizajn nového vozidla Gen2 Evo sa stretáva s pozitívnymi ohlasmi. „Nechceme auto, ktoré vyzerá ako F1 či F2. Chceme auto, ktoré vyzerá naozaj dobre. Našli sme dobrých dizajnérov a oni sa vrátili s dobrými výsledkami. Dizajn Formuly E sa líši od akéhokoľvek monopostu a nesmie byť porovnateľný so žiadnou inou kategóriou motoršportu. Niektorí ľudia sa pýtajú, či by mohla byť Formula E súperom pre Formulu 1. Je to však niečo úplne iné. Formula E predstavuje samostatnú triedu,“ dodal Todt.

foto: Formula E

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *