Formula E reaguje na odchod Audi: Prídu noví konštruktéri, záujem je veľký

René Rast
foto: Formula E

Audi dnes potvrdilo svoj odchod z Formuly E po skončení blížiacej sa sezóny, ktorá odštartuje v januári. Šampionát na tento krok reagoval pohotovo a podľa jedného zo šéfov sa o budúcnosť neobáva.

Audi vstupovalo do Formuly E postupne. Spočiatku technicky podporovalo stajňu Abt, čo vyvrcholilo ziskom titulu pre Lucasa di Grassiho v tretej sezóne. Následne nemecký konštruktér prevzal celé zoskupenie a premenil ho na vlastný továrenský tím. Odchod Audi uvoľni miesto pre jeden tím počas ročníka 2021/2022, čo bude posledná edícia s vozidlami druhej generácie.

Rok 2022 prinesie nástup vozidiel tretej generácie. Jeden zo šéfov série Alberto Longo pre The-Race povedal, že sa nebojí nenaplnenia maximálneho počtu dvanástich tímov. „Sme plne pripravení na to, že nám jeden, dvaja alebo neviem koľko konštruktérov odíde a že príde náhrada, pretože na trhu je veľký apetít po tom, mať tím vo Formule E. Som si istý, že budeme mať na štarte dvanásť tímov a osem alebo deväť konštruktérov. Takže istotne prídu nejakí noví.“

POTVRDENÉ: Audi po sezóne opustí Formulu E!

Podľa uvedeného zdroja by malo Audi vypomôcť s hľadaním náhrady pre poslednú sezónu s vozidlami druhej generácie, ktorá bude nasledovať po tej najbližšej. Otázne je, čo bude s jazdcami tímu – Lucasom di Grassim a Reném Rastom. V prípade Brazílčana to bude buď prestup do iného tímu, ale v hre je aj koniec kariéry. Rast je o niekoľko rokov mladší.

No a v neposlednom rade čakajú zmeny aj na zákaznícky tím Audi, ktorým je Virgin. Ten si bude musieť zháňať nového dodávateľa motorov. Bude to ešte zaujímavé.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *