Formula E sa chce vrátiť do Švajčiarska, v hre je vraj niekoľko možností

foto: Formula E

Formula E by sa mohla v budúcnosti vrátiť do Švajčiarska, kde sme do dnešného dňa videli dve E-Prix. V rozhovore pre MySports to povedal zakladateľ a predseda série Alejandro Agag.

Formula E pred piatimi rokmi dopomohla k úpravám zákonov, ktoré vo Švajčiarsku umožnili konanie okruhových pretekov po viac ako šiestich desaťročiach. V roku 2018 sa konala premiérová Zürich E-Prix a vlani sa preteky presunuli do Bernu, tamojšej metropoly. Následne však prišli isté problémy, ktoré vyradili Švajčiarsko z tohtoročného kalendára.

„Keby to bolo na mne, vrátil by som sa tam už zajtra,“ povedal Agag. „Mali sme tam zatiaľ dve podujatia. Preteky v Zürichu patria medzi moje najpamätnejšie chvíle vo Formule E. Bern ponúkol, samozrejme, veľmi, veľmi dobré preteky. Zürich má však v histórii Formuly E z môjho pohľadu špeciálne miesto. Jazdiť v krajine, akou je Švajčiarsko, kde sa dlhé roky nekonali okruhové preteky, bolo fantastické.“

foto: Formula E

Elektrický šampionát však v poslednom čase naráža na rôzne komplikácie. „Existuje veľa prekážok – obyvatelia a ľudia, ktorí sa sťažujú. Žijeme v spoločnosti, v ktorej sú menšiny veľmi dôležité. A aj keď jestvuje len veľmi malá skupina, ktorá je nespokojná, musíte ju zohľadniť. Je náročné jazdiť v meste, musíme to akceptovať a reagovať na to,“ dodal šéf šampionátu.

„Momentálne skúmame viacero možností a chceme nájsť tú najlepšiu. Takmer všetci sú s novou lokalitou spokojní. Nevzdávame sa nádeje,“ doplnil Agag, ktorý ale neprezradil, kedy by sme sa mohli dočkať tretích pretekov v tejto alpskej krajine.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *