Formula E sa dočká novinky, Berlín E-Prix bude rozdelená na dva dni

foto: © FIA Formula E

Tohtoročná Berlín E-Prix budú rozdelená na dva dni. Stane sa tak vôbec prvýkrát v histórii tohto šampionátu, že sa niektoré z podujatí natiahne na dva dni. Samozrejme, do tejto štatistiky nerátame takzvané dvojité E-Prix, keď sú počas víkendu na programe hneď dve zápolenia. Informuje o tom Motorsport-Total.com.

Berlín E-Prix bude rozdelená na dva dni. Oba tréningy uvidíme v piatok 24. mája a v sobotu prebehne kvalifikácia i následné preteky na letiskovom okruhu Tempelhof. Za týmto rozdelením sa skrýva kolízia s finále Nemeckého pohára vo futbale, ktoré je na programe práve v sobotu večer. Preto prebehnú preteky netradične skoro, o 13-tej hodine.

Vzhľadom na uvedený čas je zrejmé, že by sa počas soboty nestihli odjazdiť všetky časti vrátane dvoch tréningov, kvalifikácie a pretekov. Kvalifikácia odštartuje v sobotu o 8:45. Piatkové tréningy uvidíme o 15:30 a následne o 18:00.

V Berlíne opäť aj Nico Rosberg

Po minuloročnej predvádzacej jazde vo vozidle Gen2 bude Nico Rosberg súčasťou Berlín E-Prix aj tento rok. Bývalý majster sveta F1 je jedným z trochu spoluzakladateľov nového Green Tech Festivalu, ktorý bude premiérovo propagovať najnovšie technológie.

 

Tagy: