Formula E sa možno rozšíri na 12 tímov a 24 jazdcov

Venturi

Štartové pole FE by sa od piatej sezóny mohlo rozšíriť na 24 vozidiel. Počas predsezónnych testov na okruhu Donington Park to pripustil šéf série Alejandro Agag. Elektrický šampionát momentálne ponúka desať tímov, pričom každý z nich má k dispozícii dvoch pretekárov. Práve sezóna 2018/2019 má priniesť veľké zmeny, predovšetkým zrušenie výmeny vozidiel v polovici ePrix.

„S tímami máme zmluvnú dohodu o udržaní počtu na úrovni desiatich tímov tak dlho, kým sa bude jazdiť s dvomi autami. Ak sa pôjde v piatej sezóne s jediným vozidlom, tak to bude na mne, či umožníme vstup ďalším dvom tímom a dvihneme ich počet na dvanásť. V tejto chvíli ešte nie sme rozhodnutí. Samozrejme, že pre súčasné tímy by bolo lepšie, keby sme sa nerozširovali, pretože ich licencia má tak väčšiu hodnotu. Na základe kontraktu však na to máme právo, takže sa na to musíme pozrieť a diskutovať so stajňami,“ vysvetľuje Agag.

Majstrovstvá sveta nie sú prioritou

Elektrický šampionát stále nemá status majstrovstiev sveta a je pravdepodobné, že v najbližšom čase sa na tomto tvrdení nič meniť nebude. „Mohli by sme ho mať už teraz a máme na to právo. Jazdíme na celom svete, máme tu hlavných konštruktérov, takže by sme sa o to mohli snažiť. Rozdiel je ale v poplatkoch pre FIA, ktorý je obrovský. A úprimne, pre nás to nemá veľký zmysel, pretože tu nie je nikto, kto by robil niečo podobné. Sme jedineční. V tejto chvíli je pre nás dôležitá kontrola nad nákladmi, takže status majstrovstiev sveta nie je prioritou. Ale v budúcnosti by sa to mohlo zmeniť.“

Séria sa v sezóne 2016/2017 predstaví na piatich kontinentoch prostredníctvom pretekov v Európe, Ázii, Afrike, Severnej a Južnej Amerike.

Zdroj: Motorsport.com, foto: Adam Warner (LAT)