Formula E sa musí vyrovnať s neistotou menom COVID-19

Norman Nato
foto: Formula E

Najnovšie informácie o vyvíjanej vakcíne proti COVID-19 zarezonovali aj v prostredí Formuly E. Predstavitelia šampionátu vyjadrili nádej, že vďaka tomu by mohol byť zachránený kalendár blížiacej sa sezóny. Informuje o tom The Race.

Z pôvodne predstaveného kalendára šampionát nedávno potvrdil prvé štyri podujatia. Okrem dvojitých otváracích pretekov v čílskom Santiagu je to aj februárová dvojitá Rijád E-Prix. V prípade saudskoarabskej metropoly uvidíme vôbec prvé nočné preteky šampionátu. Aktuálny stav je taký, že Formula E bude postupne zverejňovať ďalšie podujatia v závislosti od situácie v jednotlivých lokalitách.

Spoluzakladateľ série a zástupca šéfa Formuly E, Alberto Longo, prezradil, ako je to so Santiago E-Prix. „Dnes viem, že keď prídeme do Čile, tak tam môžem mať toľko a toľko VIP hostí, médií a tak ďalej. Z tretej fázy sa dostávame do štvrtej.“

Formula E potvrdila prvé nočné preteky, Rijád prinesie dlho očakávané svetelné divadlo!

Zďaleka to nemusí byť také jednoduché, ako by sa mohlo zdať a všetko bude závisieť aj od potenciálnych nových vĺn koronavírusu. „Všetko sa zlepšuje, ale sú takisto miesta, kde sa očakáva druhá, tretia vlna. Závisí to od toho, s kým sa zhovárate. Či to môže zmeniť rozsah akcie? Áno, myslím si, že úplne. Preto sme sa rozhodli, že vytvoríme okno, ktoré nám umožní odložiť rozhodnutia na tak dlho, ako sa len bude dať. Tým pádom nie je nutné meniť rozsah podujatia.“

„V súvislosti so Santiagom, čo je o šesť týždňov, máme povolenie na usporiadanie podujatia a to konkrétnym spôsobom. Ale môže sa stať, že o tri týždne neskôr nám povedia, že musíme zredukovať počet ľudí,“ dodal Longo. Táto neistota, pochopiteľne, neprispieva k chodu šampionátu.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *