Formula E sa na budúci rok vráti do Londýna a ponúkne nezvyčajnú trať

foto: © FIA Formula E

Formula E sa na budúci rok vráti do Londýna a dvojitými pretekmi uzavrie šiestu sezónu. O tejto možnosti sa hovorilo už niekoľko týždňov a dnes to predstavitelia série potvrdili. Obe strany podpísali päťročnú zmluvu.

Formula E sa vráti do britskej metropoly prvýkrát od júla 2016, keď Londýn dvojitými pretekmi uzatváral druhú sezónu so šťastným koncom pre Sébastiena Buemiho ešte na Renaulte.

Formule E sa podarilo dosiahnuť niekoľkoročný cieľ, ktorým bol návrat do Londýna. „Som nesmierne šťastný, že sa Formula E vráti späť do Spojeného kráľovstva. Každá motoršportová kategória by mala rada preteky v Londýne. Snažili sme sa o to dlho a teraz sme si našli nový domov. V Spojenom kráľovstve máme množstvo vášnivých fanúšikov a Londýnčania môžu byť hrdí na ďalšie veľké podujatie,“ prezradil šéf série Alejandro Agag.

Nová zmluva je uzavretá na najbližších päť sezón a fanúšikovia sa tak môžu tešiť na veľmi zaujímavý okruh, ktorého štartová a cieľová rovinka sa nachádza v hale ExCeL Arena. Šéf série prezradil, že vnútorné osvetlenie v hale bude zásobovať energia z obnoviteľných zdrojov v Spojenom kráľovstve. „Musí to byť udržateľná a obnoviteľná energia. V niektorých krajinách sa to nedá, ale Anglicko má dodávateľov, ktorí ponúkajú energiu pochádzajúcu z obnoviteľných zdrojov.“

V šiestej sezóne sa elektrický kolotoč vráti na novú a jedinečnú trať, ktorá povedie okolo kráľovských dokov Victoria a arény ExCel London, pričom štartová a cieľová rovinka bude umiestnená priamo v hale. Tešiť sa tak môžeme na nezvyčajnú trať, ktorej jedna časť sa bude nachádzať v hale a druhá v exteriéri. Na okruhu s dĺžkou 2,4 km sa bude jazdiť v smere hodinových ručičiek. Ponúkne celkovo 23 zákrut.

foto: © FIA Formula E