Formula E sa nechce vzdať Londýna

Londýn

Predstavitelia Formuly E začali rokovania s londýnskym starostom o možnosti pretekov elektrickej série v uliciach britskej metropoly v roku 2017. Londýn sa nenachádza v predbežnom kalendári budúcej sezóny, ktorý uzrel svetlo sveta pred niekoľkými dňami. Šéf série Alejandro Agag však upozornil, že preteky v tomto meste by mohli zaplniť voľné miesto v kalendári, ktoré ponúka 24. jún.

Členovia tímu okolo londýnskeho starostu Sadiqa Khana sa zúčastnili na vyvrcholení uplynulej sezóny v Battersea Parku. Podľa informácií Autosportu sa Agag stretol so zástupcom starostu pre financie Raješom Agrawalom. Prvý muž Formuly E si uvedomuje, že nemá príliš veľa času nazvyš, pretože nájdenie správneho miesta si vyžaduje ďalšie povolenia.

„Ak má ísť o 24. jún, tak sa musíme veľmi rýchlo rozhodnúť o tom, kde a ako to všetko prebehne. Bude dôležité o akú štvrť a vedenie pôjde. Sme optimisti,“ prezradil Agag. Londýn však nie je jediným kandidátom na zaplnenie voľného termínu. Súperom britskej metropoly je Moskva. Jej návrat je však po posledných udalostiach menej pravdepodobný.

Ktorá štvrť nahradí Battersea Park?

Zástupcovia Formuly E a londýnskeho starostu budú hľadať správne dejisko pre usporiadanie pretekov. Battersea Park je po kritike miestnych aktivistov už mimo hry. Podľa Agaga však dve sezóny v tomto dejisku vypovedali o istých veciach: „Teraz vedia, že sme seriózni a finančne silní. Už je ľahšie prísť a povedať – poďme súťažiť do ulíc.“

Španiel však nezabudol poznamenať, že odchod z Battersea Parku môže miestnym obyvateľom predovšetkým uškodiť. „To, čo urobili, je pre záujmy Wandsworthu a Londýn nesprávne. Ale neobzerajme sa späť. Tešíme sa na budúcnosť a naozaj sa pokúšame dostať preteky do ulíc,“ dodal Agag.

Zdroj: Autosport, foto: Spacesuit Media