Formula E sa obávala koronavírusu a kolízie s F1, preto sezónu otvorí Santiago

foto: Formula E

Formula E pozná predbežný kalendár pre sezónu 2021. Najväčším prekvapením je januárový štart v čílskom Santiagu. Juhoamerická metropola nahradila saudskoarabský Rijád, čo sa nepredpokladalo.

Špecializovaný portál The-Race.com sa bližšie venoval tejto výmene a prišiel so zaujímavými zákulisnými informáciami. Formula E posunula preteky v Rijáde pre obavy z pandémie koronavírusu a chcela sa vyhnúť termínovej kolízii s pretekmi F1. Dohoda o posunutí pretekov medzi vedením šampionátu, promotérmi v Rijáde a čerstvo menovaným ministrom športu v Saudskej Arábii sa zrodila len dva dni pre zasadnutím Svetovej motoristickej rady.

Jedným z problémov Rijádu bol fakt, že novembrové, prípadne decembrové preteky by kolidovali s veľkými cenami F1 v Bahrajne a Abú Zabí. Rijád má dohodu s Formulou E o tom, že počas platného kontraktu bude saudskoarabská metropola otvárať každú zo sezón. Teraz je však situácia iná a preto dostalo prednosť Santiago. Navyše, ak by Rijád hostil preteky ešte tento kalendárny rok, tak by na tribúnach mohol byť iba obmedzený počet divákov.

V prípade Rijádu sa dlhšie hovorí o možnosti prvých pretekov pod umelým osvetlením. Predstavitelia E-Prix neprezradili nič konkrétne, ale naznačili, že „na niečom pracujú“. Formula E zatiaľ na večerné preteky márne čaká.

Prvá sezóna so štatútom majstrovstiev sveta prebehne v roku 2021, takto vyzerá predbežný kalendár!

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *