Formula E sa pripravuje na prípadný lockdown, rokuje s predstaviteľmi okruhu Silverstone

foto: Formula E

Formula E pozorne sleduje situáciu v jednotlivých krajinách a mestách, ktoré majú v roku 2021 hostiť preteky elektrického kolotoča. Pre The-Race.com to povedal spoluzakladateľ a jeden z lídrov projektu Alberto Longo.

Aj keď je kalendár viac-menej jasný, veľmi ľahko sa môže stať, že sa v prípade rozšírenia koronavírusu udejú zmeny. Tie so sebou prinesú reštrikcie, obmedzenia a možno aj zrušené preteky, podobne ako v tomto kalendárnom roku. Ohrozené môže byť cestovanie, presun do vzdialených lokalít.

„V siedmej sezóne chceme odjazdiť kompletný kalendár. Bude to naša prvá sezóna so štatútom majstrovstiev sveta. Avšak prijímame rôzne opatrenia, aby sme zabezpečili zdravie a bezpečnosť celej komunity okolo Formuly E, obyvateľov a rezidentov miest, v ktorých jazdíme,“ povedal Longo.

PODCAST: Čo sa deje vo Formule E mesiac po skončení sezóny?

Vyššie uvedený zdroj spomína aj ďalšie dôležité informácie. Obnovené sú rozhovory s predstaviteľmi okruhu Silverstone, ktorý by mohol pomôcť pri aktivácii záložného plánu. Riešením by možno mohla byť séria pretekov v apríli, ktorá by nahradila potenciálne zrušené podujatia v Ríme a Paríži. Veľmi zlá situácia je aj v New Yorku, ktorý je jedným z najväčších ohnísk ochorenia COVID-19.

V prípade Silverstonu sa spomína aj júlové vyvrcholenie sezóny v Londýne. Ak by britská metropola nezvládala danú situáciu, tak by sa mohli zopakovať preteky na legendárnom okruhu. Ďalším záložným dejiskom je Marrákeš, ktorý by mohol nahradiť potenciálne zrušené podujatia v Santiagu a Mexiku.

Formula E zvažuje skorší začiatok sezóny. Hovorí sa o decembrových pretekoch v Čile. Bolo by to krátko po oficiálnych predsezónnych testoch, ktoré sa uskutočnia na prelome novembra a decembra. Niektoré tímy už naznačili, že by v tom nevideli veľký význam, keďže by sa preteky konali bez divákov.

Add a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *