Formula E sa snaží o budúcoročné preteky v Šanghaji, podujatia v Číne sú neisté

foto: Steven Yu (Pixabay)

Formula E hľadá spôsob, ako do budúcoročného kalendára zakomponovať premiérové preteky v čínskom Šanghaji. Šéf Formuly E Alejandro Agag pre Autosport zároveň doplnil, že pri všetkých podujatiach v Číne je momentálna situácia neistá.

Čína hostila preteky elektrického kolotoča na dvoch rôznych miestach. V úvodných dvoch ročníkoch to bol Peking a na čínsku pevninu sa Formula E vrátila poslednými pretekmi v San-ja. Teraz prebiehajú rokovania o možných nových pretekoch v Šanghaji, rovnako ako diskusie o budúcnosti podujatia v Hongkongu, kde sú naplánované výrazné stavebné práce v okolí trate.

„Áno, diskutujeme o možnostiach v Šanghaji. Pre budúci rok. Takisto rokujeme o prípadnom zotrvaní v Hongkongu. Stretol som sa s predstaviteľmi a niektorých z nich sme mali na podujatí v San-ja. Na tieto dve dejiská sa silno zameriavame. Sú to možnosti. Tých je ale viac. Teraz si z nich len vyberáme,“ priblížil aktuálnu situáciu Agag, ktorý dodal, že Šanghaj by nemal byť náhradou za San-ja. V kalendári by mohli byť obe destinácie.

Situácia okolo Hongkongu by sa mala pohnúť nejakým smerom v priebehu mesiaca. „Obe strany chcú veľmi výrazne udržať preteky v Hongkongu. Trať má svoje limity z hľadiska priestoru, vzdialenosti a dĺžky. Je tu ešte množstvo nezodpovedaných otázok. Povedal by som, že je to 50 na 50. To isté platí aj pre Šanghaj a San-ja.“