Formula E sa stala prvou motoršportovou sériou s prestížnym certifikátom

foto: © FIA Formula E

Formula E získala ako prvá motoršportová séria certifikát ISO 20121, ktorý si vyslúžila za oddanosť smerom k udržateľnosti nielen počas diania na trati, ale aj mimo nej.

Medzinárodný štandard udržateľnosti na podujatiach – ISO 20121 – vznikol po Olympijských hrách 2012 v Londýne. Jeho tromi kľúčovými cieľmi pri organizovaní podujatí sú: väčšia sociálna zodpovednosť, vytváranie úspešného a rastúceho finančného modelu, a redukovanie dopadu na životné prostredie.

Formula E má jednu z najnižších uhlíkových stôp spomedzi všetkých medzinárodných športových podujatí. Tento trend by sa mal ešte zlepšiť. Elektrický šampionát sa snaží o zníženie emisií aj prostredníctvom nastavenia kalendára. To prebieha po diskusii so spoločnosťou  DHL, ktorá je oficiálnym logistickým partnerom šampionátu.

„Som veľmi hrdý na to, že výsledkom našej tvrdej práce je certifikát ISO 20121, ktorý predstavuje najvyššie ocenenie v oblasti udržateľnosti podujatí. Tento úspech je odkazom pre celý náš ekosystém pracujúci smerom k spoločným cieľom kontinuálneho vylepšovania našich snáh a spolupráce s reťazcom dodávateľov. Teším sa na ďalšie športy a kategórie, ktoré sa inšpirujú Formulou E,“ prezradil šéf série Alejandro Agag.

Okrem Formuly E získali rovnaký certifikát aj grandslamový tenisový turnaj Roland Garros, Olympijské hry 2016 v Riu de Janeiro a takisto aj Majstrovstvá Európy vo futbale v tom istom roku, ktoré privítalo Francúzsko.