Formula E sa v júli v New Yorku predstaví na pozmenenej trati

foto: © FIA Formula E

Formula E bola súčasťou otvorenia tohtoročného autosalóna v New Yorku, kde budeme v polovici júla sledovať vyvrcholenie aktuálnej sezóny. Elektrická séria sa do Spojených štátov amerických vráti po minuloročnej premiére.

V predvádzacom vozidle sa po 11. avenue prevážal pilot Jaguaru Nelson Piquet ml., ktorý si to namieril do západného New Yorku. Súčasťou prehliadky bol aj prvý čisto elektrický model Jaguaru I-PACE. Práve tieto vozidlá budeme od budúcej sezóny vídať aj počas víkendov Formuly E v podpornej sérii Jaguar I-PACE eTROPHY. V porovnaní s minulou sezónou sa pretekári v New Yorku predstavia na mierne modifikovanej trati s dĺžkou 2,45 km, ktorá bude obsahovať o štyri zákruty naviac.

„Bol som prvý, kto riadil Formulu E v uliciach Manhattanu, takže to bola zábava. Milujem toto mesto a predvádzanie elektrických vozidiel ako Jaguar I-PACE som si v Brooklyne užíval. Nová podoba trate ponúkne New Yorku lepšiu súťaž. Je to perfektné miesto na júlové finále. Teším sa na súboje o ďalšie body,“ prezradil Piquet.